Wpis z mikrobloga

Pany z #keto prosze o tipy. Niestety w wyniku bombardowania się węglami, szczególnie słodyczami w wieku gówniarskim nabawiłem się candidy. Słyszałem że keto to dobry sposób żeby jej się pozbyć.

Pytanie ogólnie, czy próbować jak najszybciej wchodzić od razu na keto, czy najpierw wejść na low carb a potem ewentualnie w ketoze, jako że jak tak drastycznie nagle obetnę węgle to mogę mieć silne bóle głowy, zmęczenie itd.
Jestem osobą ogólnie mocno chudą, aktualnie (20 lat) 184 cm i 65 kg (jeszcze kilka miesiecy temu obciąłem dość mocno węgle, bo po niewielkiej ilości robie się senny i mięso, bo czuje że długo zalega mi na żołądku, nawet kilka godzin i dlatego z ~73 kg zbilem na 65)
Uprawiam też dość dużo sportu, codziennie chodze po 4km a co drugi dzień jakaś aktywność cardio albo siłowa, zależy na co mam ochote. Za jakiś tydzień też jadę na krótką pracę, w której kilka dni będę pracował po 10h fizycznie, więc nie wiem czy próbować juz teraz czy po niej

#zdrowie #medycyna #silownia #sport #pytanie #mirkokoksy #dieta
  • 17
@msea940: ja wchodziłem gwałtownie i męczyłem się ale tylko kilka dni. Większość wchodzi gwałtownie i jakoś dają radę. Obie drogi są skuteczne i dobre, także sam decyduj.
@diego351: jasne, jakies szczegolne polecasz? takie zwykle w aptece?

Jeszcze takie tipy wyczytalem gdybym mial objawy typowego keto flu
- solic wiecej
- awokado
- mix orzechow
- potas, sodium, magnesium
- duzo wody
- cwiczenia ale nie za intensywne, marsz
- wiecej kcal
- wiecej ketonow - olej kokosowy, mct, oliwa z oliwek, tran itd
@msea940 Ja sie oduczyłem kupować suplementy w aptece, da sie kupić czasami 3 razy tańsze w necie. Wbiłem na popularny serwis aukcyjny na a, wpisałem "keto elektrolity", potem już dasz rade :)
@msea940: Większość elektrolitów z apteki ma w sobie glukozę, więc trzeba uważać.
Ja obciąłem węgle bardzo gwałtownie, keto-grypa trwała ze 4 dni.
To co dobrze brać, to witamina D. Elektrolitów nie piłem, piję za to dużo wody, ok. 6 litrów dziennie (jak nie więcej) Saguaro Muszyńskie z lidla. Smaczna i wysoko mineralizowana. Samą tą wodą się mineralizuje w zasadzie, oczywiście poza tym co w jedzeniu. Poniżej shot niedawnych badań krwi pod
Pobierz Zawodowy_Janusz - @msea940: Większość elektrolitów z apteki ma w sobie glukozę, więc ...
źródło: comment_1661351020c3cmmucHfYYVEN9fFab8Hc.jpg
szczególnie słodyczami w wieku gówniarskim nabawiłem się candidy


@msea940: przecież na kandydoze są antybiotyki. Jak robiłeś testy to internista ci nawet przepisze.

bo po niewielkiej ilości robie się senny


@msea940: brzmi jak cukrzyca

i mięso, bo czuje że długo zalega mi na żołądku


@msea940: robiłeś badania w kierunku nietolerancji pokarmowych?