Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: Szukałem przez ostatnie 2 tygodnie mieszkania na wynajem - #!$%@? wam w oczy za to "potwierdzenie dochodów". Ostatnia rzecz, jaką chcę robić, to dawać jakiemś fagasowi kopię swojej umowy o pracę, bo on ma takie widzimisię. Jeszcze jedna Pani sugerowała, że może wyciąg z konta będzie spoko - wyciąg z #!$%@? mogę dać co najwyżej.

Rozumiem, że Wasza własność, ale Was #!$%@?ło.

Wymagania, że umowa jako najem okazjonalny i żebym
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: a ja się nie dziwię, w tym kraju jak zakwaterujesz jakiegoś patusa, to prędzej pójdziesz z torbami niż się go pozbędziesz i sam wylądujesz na bruku, bo gdzie zaczyna się komornik, kończą się "prawa człowieka"
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: I co z tego, że dostaniesz potwierdzenie dochodu, skoro miesiąc po podpisaniu umowy lokator traci pracę i siedzi na bezrobociu? W jaki sposób okazanie świstka zmieni cokolwiek ? XD
  • Odpowiedz
@mickpl: patologia? No nie wiem w Belgii to jest standard tak samo w Niderlandach. Podejrzewam ze w innych krajach europy zachodzniej podobnie. Nikt nie chce sie wpakowac w darmozjada ktory nie bedzie płacił.
  • Odpowiedz
@DJ_QBC: Nie ma czegoś takiego


@GienekZFabrykiOkienek: Miałem umowę w której było napisane że nie można ujawniać nikomu postronnemu kwoty którą się dostaje, niestety nie pamiętam jakimi słowami to było ujęte. Nie wiem jaka do końca jest tez moc prawna tego.
  • Odpowiedz
I co z tego, że dostaniesz potwierdzenie dochodu, skoro miesiąc po podpisaniu umowy lokator traci pracę i siedzi na bezrobociu? W jaki sposób okazanie świstka zmieni cokolwiek ? XD


@typeczek: Jak ktoś robi w korpo za dobre pieniądze to raczej nie #!$%@? nagle wszystkiego, żeby chlać browary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Szkoda po prostu strzępić ryja na takich ludzi, liczę że koledzy wyżej mają rację i jesteś po prostu trollem

Dziękuję za życzenia i życzę powodzenia w wynajmowaniu z takimi wymaganiami ;)
  • Odpowiedz
  • 1
Czytając komentarze można się tylko utwierdzić w tym że zachowanie OP jest jak najbardziej prawidłowe. Ktoś oddaje komuś innemu w używanie rzecz która jest warta kilkaset tysięcy złotych i ma sie w żaden sposób nie zabezpieczyć? Prawda jest taka że w przypadku najmu wszystkie umowy są g.warte bo prawo lokatorskie ma w dupie właścicieli i chroni tylko lokatorów. Dlatego wynajmujący starają się minimalizować ew ryzyko i naprawdę duże ew koszty dodatkowe.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Przecież to jest patologia mirek. Na wypoku się dowiedziałem o takiej praktyce. Masz pokazywać umowę o pracę jakiemuś januszowi, a najlepiej jeszcze zostawić mu xero XD


@mickpl: to ty chyba za granicą nie byłeś xD. Castingi to norma, BA, jak nie masz referencji z poprzedniego miejsca to guzik wynajmiesz. U nas tego cyrku z referencjami (jeszcze) nie ma.
  • Odpowiedz