Wpis z mikrobloga

klienci zatrudnieni w korpo, skrót myślowy


@KromkaMistrz: Szczerze mówiąc w życiu bym nie zgadł czytając ogłoszenie, że może o coś takiego chodzić (zresztą wątpliwego logicznie jako wymóg przy wynajmie). Dla mnie klient korporacyjny to spółka lub instytucja, która opłaca mieszkanie dla swoich pracowników i rozlicza się w oparciu o fakturę. Więc szukając mieszkania dla siebie, nawet będąc zatrudnionym w korporacji, pominąłbym takie ogłoszenie.
  • Odpowiedz
@mickpl: patologia? w UK nie tylko trzeba było potwierdzić dochód, ale agencja dzwoniła do pracodawcy i właściciela mieszkania, w którym poprzednio mieszkałem. Nikt tego tam nie nazywa patologią.
  • Odpowiedz
@iroos: tylko w Uk wyprowadzasz sie i tyle. W Poslce janusze kradna kaucje i tyle. Jeszcze cie taki sprobuje udupic na wynajmie xD takie rozwiazania to sie nadaja do cywilizowanych krajow, nie do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: tak. U mnie np. nie mozna wysylac mailow zewnetrznie. W krytycznych przypadkach - ktos cos przeslal z firmowego na prywatny - byla dyscyplinarka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak tylko zwracam uwage, ze nie kazdy pracownik moze byc w stanie udzielic tego typu potwierdzenia. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: tak - potwierdzam, kupa firm monitoruje wychodzącą komunikację. Wylać może się nie spotkałem, ale znam firmy, w których po czymś takim byłby najpierw dywanik, a po wytłumaczeniu o co chodziło żółta kartka (czyli kolejne przewinienie i już nigdy nie możesz tam pracować)
  • Odpowiedz
@mickpl: Na emigracji mieszkam od dłuższego czasu, w Hiszpanii nie ma opcji żeby powąchać mieszkanie na długi termin bez umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony.
  • Odpowiedz
@markhausen: W tym przypadku ludzie raczzej po prostu przestają płacić i ciężko jest ich wyrzucić. Jak Ci się do mieszkania w Polsce sprowadzi kobieta z dzieckiem i nie będzie płacić to też masz pograne
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: czyli mając własną firmę albo będąc na b2b nie mogę wynająć mieszkania? xd Pierwszy raz się spotykam z takim wymaganiem a trochę mieszkań wynajmowalem


@ZdeformowanyKreciRyj:

W uk doklandie tak jest. Jak jeszcze wynajmowalem mieszkanie to jako właściciel firmy miałem utrudnione zadanie mimo, ze wypłacałem sobie przez pół roku stalą pensję robiąc historię pod właśnie wynajem. Mimo tego, ze stać mnie było na wynajem musiałem za każdym razem to udowodnić
  • Odpowiedz