Wpis z mikrobloga

Pytanie HRów o to czy "uczestniczy się w innym procesie rekrutacji" - po co jest?

Bo mam dwie sprzeczne teorie i nie wiem która z nich jest prawdziwa:
- żeby mogli uznać, że ci nie zależy i żeby odrzucić cię już na starcie (jakaś zdrada firmy xD)
- żeby mogli uznać, że jesteś wartościowym pracownikiem skoro bierzesz udział w innej rekrutacji to znaczy, że biją się o ciebie, więc trzeba ci rzucić lepsze warunki

Znając polskie realia to mam wrażenie, że ta pierwsza jest bardziej prawdziwa

#korpo #korposwiat #hr #humanresources #rekrutacja
  • 10
@niochland: zawsze jak chodz ena rozmowy rekrutacyjne (jako rekruter) to pada to pytanie więc mogę wam powiedzieć co się potem robi z tą informacją: nic
raz padła anegdotka że gość mówił na rekrutacji że bierze udział w kilku to żeby mu wysłać oferte pracy jeszcze przed weekendem czy coś takiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@niochland: wolne żarty. Zawsze uczestniczysz, nie w innym, a w innych procesach rekrutacyjnych. Zasadniczo to tutaj jesteś tylko po kolejną ewentualność, bo przedstawione warunki nie są najlepsze.
Absolutnie nie śpieszy Ci się, zaskoczony jesteś niemalże, że tutaj jest takie nieprzygotowanie i "będzie kiedy będzie".
A jakich konkretnie? To moja prywatna sprawa. A dlaczego Pani/Pan pracuje w tej firmie i na tym stanowisku?
@niochland: tez mi się wydaje, ze opcja numer 2. Mnie pytali na jakim etapie, na zasadzie ze np. po rozmowie technicznej wiedzą, ze czekasz być moze na ofertę.

Nie umiem sobie wyobrazić, ze chciałbym pracować dla kogoś kto stosuje numer 1. To chyba w jakichś januszexach tak myślą xD
@niochland: pytamy o to, zeby moc pocisnąć dana firmę o szybki Feedback i szybką rekrutacje. Jeżeli jakaś firma widzi, ze kandydat ma spoko CV i uczestniczy w innych rekrutacjach to starają się po prostu ogarnąć caly proces szybciej, zeby inna firma nie zagarnęła kandydata.