Wpis z mikrobloga

Znów powtórzę, że Tusk który wpuścił tutaj niemieckie montownie to jest najlepsza rzecz jaka przytrafiła się krajowi od czasów wojny, wreszcie powstała konkurencja, ludzie zaczęli pracować w cywilizowanych warunkach a Januszom zrzedła mina, to chyba oni właśnie zaczęli krzyczeć olaboga Niemcom nas sprzedaję
@oldspiceedit: Skoro są w stanie potwierdzić na tym etapie to co w tym złego? Ja składałem cv i nagle po wszystkim mi odpisywali, że jednak nie bo za dużo chce przez co marnowali zarówno swój jak i mój czas. Tutaj odpowiedź dostaniesz na początku czy wszystko jest ok.
Ja składałem cv i nagle po wszystkim mi odpisywali, że jednak nie bo za dużo chce przez co marnowali zarówno swój jak i mój czas. Tutaj odpowiedź dostaniesz na początku czy wszystko jest ok.


@Herubin: bardziej realny scenariusz to rekrutywka która ci odpowie "tak tak" na każde widełki, weźmie twoje cv, a później wrzuca cię w czarną dziurę i marnujesz czas czekając na feedback którego nigdy nie dostaniesz, a twoje CV
@villager: No właśnie, dlatego mogłeś jej odpowiedzieć:

Wyceniam moją pracę na xxxxxx złotych miesięcznie, czy firma którą Pani reprezentuje jest w stanie nie sprawić zawodu mym oczekiwaniom finansowym?

I koniec rozmowy jeśli to jakiś Januszex.
@dziacha: ja już doszedłem do etapu że jestem mega ostrożny gdzie wysyłam CV, i rekrutywka dostanie je - oprócz wyjątkowych przypadków - dopiero po wysłaniu mi listy terminów jakie mają wolne na rozmowę techniczną ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wie? to niech wróci jak się dowie. unikam sytuacji w których ktoś wrzuca moje CV do bazy i nic z tego nie wynika, a ja marnuję swój czas
@oldspiceedit: a ja w sumie miałem taka sytuacje, podałem oczekiwania o 1.5k brutto wieksze niż zarabiam teraz, i odpisali mi ze spoko, mogą tyle dać, wiec może czasem się zdarza ze nie po to jest to pytanie żeby znaleźć kogoś kto będzie #!$%@? za małe pieniądze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oldspiceedit: a weź jej napisz kilka swoich oczekiwań. Odpal Excela, zrób jedną kolumnę numerowaną od 1 (to będą numery twoich pytań), a w kolumnie obok 30000 (niech formatuje jako waluta która cię interesuje). Potem przeciągasz wiersz w dół aż kwota w drugiej kolumnie nie zejdzie np do 15k (niech kwota zmniejsza się co np 100) i w ten sposób zadasz jej 150 pytań o kwotę i niech potwierdza oczekiwania ( ͡
@oldspiceedit: Dzisiaj miałem rozmowę z taką jedną panią rekruterką, miało być stanowisko "Admin IT", a okazało się, że ich klient szuka człowieka orkiestry: zaczynając od I linii wsparcia dla użyszkodników (ok. 80 komputerów, ogółem 200 osób w firmie), przez obsługę serwerów (Win + Linux), backupów, baz danych, domeny, urządzeń Cisco (zapewnienie bezpieczeństwa sieci XD), po pisanie makr w Excelu i (truskawka na torcie #pdk ) - umiejącego programować w C# o
@oldspiceedit: HR to pajace, to oczywiste. Ale eksperci od zatrudnienia proponuja dyplomatyczna odpowiedz przedzialu - podajesz przedzial jaki by ci zadowalal i dodajesz "w zaleznosci od poziomu odpowiedzialnosci i zakresu obowiazkow". Jezeli poda ci niska stawke, to jednoczesnie wiesz ze albo szuka jelenia albo praca ma malo obowiazkow w ocenie pracodawcy, jednakze ty wtedy masz karte przy dyskusji o stawke - mowisz ze jak chca zebys wiecej pracowal to niech zaplaca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Klasyka, przechodziłem kilka procesów rekrutacyjnych nie tak dawno i takie oferty z góry odrzucałem. Dlaczego? A no dlatego że cenię swój czas, raz mi się zdarzyło powiedzieć moje oczekiwania nie znając widelek, przejść 2 etapy tylko po to by dowiedzieć się ze mogą mi dać ale 20% mniej bo nie mają budżetu.