Wpis z mikrobloga

Tymczasem właśnie przebiliśmy 150k na otodom :)

Trwa ucieczka od kurników. Powiem wam, że w sumie nieźle to rozegrali :)
Najpierw odcięli popyt stopami procentowymi i KNF. Pozostawili lokaty, żeby januszerka nie powyskakiwała z zagrody i nie odsprzedała gorącego kartofla ulicy, która łyka sponsorowane artykuły jak pelikany. Teraz podnoszą procenty na obligacjach jako alternatywa :). Chyba już tylko frajer odkupi gorącego kartofla :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz pastibox - Tymczasem właśnie przebiliśmy 150k na otodom :)

Trwa ucieczka od kurnik...
źródło: comment_1653544930L30Wrr58mAmzdTgPZkKmwx.jpg
  • 50
@pastibox: o kur xD widzę gula ludzi z cesjami. Nie mogą przejść na stałe, a zaraz ich mieszkania będą taniały w oczach i szybko wrócimy do cen na rok 2018/2019 i to lekko. Przecież jednocześnie będą działały dwa czynniki: moje odsetki w ciągu roku 30k. A na dodatek rynek nie chłonie ofert, więc ceny muszą odpowiadać temu ile ludzie mają pieniędzy, by sprzedać. w 2018 wtedy były względnie drogie, bo kredyt
@Paweljott: @emasele: tylko ciekawe co to za pustostany. W mojej najbliższej rodzinie takich pustostanów jest lekko licząc 5 tylko co z tego skoro nikt tam nie chce mieszkać bo są to jakieś stare domy/mieszkania na wioskach zabitych dechami po babciach i ciotkach. GUS miał opublikować dokładniejsze opracowanie tego spisu i tam miały być chyba lokalizacje ale nie wiem czy to już wyszło
@czlapka: myślisz, że to mało prawdopodobne? Ci co odkładali na mieszkanie już i tak nie wezmą kredytu tylko już sobie dozbierają i zobaczą co będzie za rok. A tylko Ci będą teraz mogli kupować mieszkania. Plus ludzie z gotówką (a jak giełda walnie nie będzie takich za wiele. W 2020-2021 byli giełdę nieźle wystrzeliło).
@pastibox: elastyczność popytu na dobra jakim są nieruchomości jest niewielka, tj ciagle są chętni na mieszkania, czy jest ich trochę czy dużo mniej nie ma dla całego rynku większego znaczenia.

Do czasu srogiej recesji żadna duża korekta nam nie grozi (a wtedy ceny nieruchomości będą ostatnim naszym zmartwieniem). Samo wyhamowanie wzrostu cen będzie bardzo zdrowym objawem bo sam wzrost r/r na poziomie 2-5% przez następne kilka lat doprowadzi do urealnienia cen
@pastibox wczoraj kolega sprzedał kawalerkę w stanie późnych lat 70' do generalnego remontu za 11k za metr w Lublinie. Przyzwoita lokalizacja ale to nie powinno pójść za więcej niż 7,5-8k nawet przy obecnych cenach. Także frajer się zawsze znajdzie.
@Paweljott: @emasele: tylko ciekawe co to za pustostany. W mojej najbliższej rodzinie takich pustostanów jest lekko licząc 5 tylko co z tego skoro nikt tam nie chce mieszkać bo są to jakieś stare domy/mieszkania na wioskach zabitych dechami po babciach i ciotkach. GUS miał opublikować dokładniejsze opracowanie tego spisu i tam miały być chyba lokalizacje ale nie wiem czy to już wyszło


@ZdeformowanyKreciRyj: Masz trochę racji, ale to właśnie
@pastibox: nie jaralbym się jeszcze. Ludzie długo mogą trzymać mieszkania w sprzedaży i nie schodzić z ceny. Jak ruszy odbudowa Ukrainy to ceny materiałów znowu w kosmos poleca a i pracowników będą podbierać za hajs ma odbudowę.
Też liczę na jakąś stabilizację albo drobne spadki cen ale nic na to póki co nie wskazuję.
tylko ciekawe co to za pustostany. W mojej najbliższej rodzinie takich pustostanów jest lekko licząc 5 tylko co z tego skoro nikt tam nie chce mieszkać bo są to jakieś stare domy/mieszkania na wioskach zabitych dechami po babciach i ciotkach. GUS miał opublikować dokładniejsze opracowanie tego spisu i tam miały być chyba lokalizacje ale nie wiem czy to już wyszło


@ZdeformowanyKreciRyj: w samej Warszawie przed pandemią było 10k pustostanów, takich policzonych