Wpis z mikrobloga

@Kasahara: Jak waga stoi 10 dni mimo mocno dokręconego kurka (2000 kcal z waga kuchenną, Push & Pull i pieszo 15 kilometrów dziennie ~kroki 22-23k w krokomierzu) przy 112-113kg to coś jest nie tak? Ogólnie karzeł 170cm, ale NEAT powinien być wysoki, więc to mnie stresuje. Retencja chyba występuje tylko na niskim BF? Pozdro z fartem :D

#mirkokoksy #chudnijzwykopem
  • 16
  • Odpowiedz
@LuCzadoreQ: To nie są głodowe kalorie, bo jest nabity BF z 30% (no może mniej, bo jednak w wyciskaniu zrobię te 85kg). Na takiej wadze gwarantuję ci, że i 1700 byś nie odczuł, bo wpływ substratów z tłuszczu jest #!$%@? wysoki. Głód to może jakiś mały 1h przed posiłkiem, zero zmęczenia czy spadków na treningach (a nawet wzrosty).
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: Niby tak, ale chciałem zapytać kogoś z doświadczeniem, czy to jest do końca normalne.
Chociaż nawet na niedoczynności tarczycy powinienem mieć trzymany deficyt. Nigdy nie badałem, ale kilka lat temu np. nie miałem żadnych problemów z redukcją, tylko to było 100 -> 80. Teraz zleciało 124 -> 112 i od 10 dni nie chce iść dalej. Nie wiem, czy to wiek, czy coś innego. Retencja chyba nie powinna występować u
  • Odpowiedz
@Kryskamatyska: Nie jest normalne, że przy tych kaloriach w odniesieniu do wagi, wzrostu i aktywności nie chudniesz. Jeżeli nie kłamiesz i liczysz wszystko co do grama (żeby nie wyszło, że te 2k kcal robisz do południa, a drugie tyle po południu) to być może plateu wjechał i wziąłbym to zwyczajnie przetrzymał.
  • Odpowiedz
@Kryskamatyska: 10 dni to jest stosunkowo mało, nie przejmuj się. U mnie potrafi stać 7 - 12 dni a póżniej z dnia na dzień 0,8 kg na wadze mniej. Poczekaj jeszcze z tydzień i zobaczysz że ruszy.
  • Odpowiedz
@d1ck: Mogą być odchylenia, ale oceniam je na max 60-100 kcal (m.in dlatego, że używam cooking sprayu, więc czasem mi chlapnie te 3-5g tłuszczu, warzywa raczej wykluczam bo te sałaty z biedry patrzyłem i mają po 13 kcal na porcję, a reszta to np. pół pomidora czy dwie rzodkiewki). Wizualnie wydaje mi się OK (muszę zrobić dokładniejsze zdjęcia, ale chyba boki spadły, szyja mi na pewno wcześniej poleciała, bo aż się
  • Odpowiedz
@Minetqa: No niby tak, ale powiem ci, że kilka lat temu z 20kg mniejszej wagi szło mi to znacznie szybciej (leciało książkowo z 1,2kg na tydzień przy 2200 kcal). Z drugiej strony robiłem wtedy jakieś raidy rowerowe, które pewnie wydatkowały więcej niż te 20k+ kroków dziennie.
  • Odpowiedz
@Kryskamatyska: Jeżeli masz jakiś wykres w aplikacji jak spada waga to go przeanalizuj. U mnie to są sinusoidy, tydzień stoi lub nawet rośnie a po tym okresie ostro pikuje w dół. Cierpliwości ... Aaaa i nie #!$%@? się tak z ważeniem jakiś pomidorów czy ogórka, jeżeli się boisz że przeginasz, to ustal sobie 100 kcal mniej niż masz teraz i nie wliczaj warzyw typu pomidor, ogórek, sałata itd bo to sama
  • Odpowiedz
@shesellsseashells: Co ciekawe, kiedy pierwszy raz robiłem redukcję 20kg, to modna była bardzo dieta VLCD (800-1000kcal) i ludzie się przekrzykiwali na badania, czy pali mięśnie, czy nie. No ale z samego tego widać, że deficyt robi robotę. Tylko kurczę, na mnie kiedyś 2200 kcal dużo lepiej działało niż teraz 2000. Organizm pewnie mocno rozregulowany przez ujowy tryb życia. Bo z samego metabolizmu to kojarzę, że zwalnia tylko o 1-2% na każdą
  • Odpowiedz
Jak waga stoi 10 dni mimo mocno dokręconego kurka (2000 kcal z waga kuchenną, Push & Pull i pieszo 15 kilometrów dziennie ~kroki 22-23k w krokomierzu) przy 112-113kg to coś jest nie tak?


@Kryskamatyska: poczekałbym jeszcze ze zmianami. Pamiętam ze jak robiłem redukcję z 103 kg na 77 kg to warzyłem się raz na miesiąc, dokładnie ostatniego dnia miesiąca. Efekty miałem piorunujące.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nycu: Przy takim dużym %BF w ogóle nie czujesz głodu, zmęczenia, niczego. Po prostu leci energia z fatu.
Jedyne, co się dowiedziałem od mądrzejszych od siebie, to właśnie to, żeby zwiększyć podaż kalorii, gdy zacznę odczuwać głód połączony ze spadkiem siły/zmęczeniem. Strzelam, że dopiero za jakieś 12-15kg w ogóle zacznę potrzebować więcej kalorii.
  • Odpowiedz