Wpis z mikrobloga

Siemano, może ktoś mial podobny problem i jest w stanie pomóc. Chodzi o dipy na poręczach, nieliczne ćwiczenie z którym mam problem. Jak jestem na górze ściągam łopatki do siebie a i tak przy schodzeniu w dol, łopatki schodzą nierówno i przez to jest mega nie komfortowo - mniej siły. Nie mam takiego problemu przy wyciskaniu na klatkę, sztanga idzie równo. Co może być przyczyna? Nigdy nie mialem żadnej operacji, poważnej kontuzji stawów barkowych. Nie wiem, mniejsza mobilność w lewym barku? Wrzucam foto jak to wyglada #mikrokoksy #silownia #kalistenika
invictus- - Siemano, może ktoś mial podobny problem i jest w stanie pomóc. Chodzi o d...

źródło: comment_1652523538AxP37ecvZVCEkZUYWH9wPU.jpg

Pobierz
  • 13
Jak jestem na górze ściągam łopatki do siebie


@invictus-: Na górze to się dopina klatę (przód), natomiast schodząc w dół powinieneś inicjować zejście skręceniem łokci do wewnątrz i dopięciem łopatek.

W innej płaszczyźnie, ale trochę jak w pompkach - na górze dopinasz klatę i masz rozsunięte łopatki, a na dole masz spięte łopatki.

Większość ćwiczeń na drążku, poręczy czy sztandze, ma ten twist w chwycie, jakbyś chciał ten drążek złamać na