Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam taki problem z Januszem od którego wynajmuje (a w zasadzie wynajmowałem) mieszkanie. Otóż w w styczniu 2022 wynajałem kawalerke na czas określony 1 roku bez możliwości wypowiedzenia umowy (Janusz tak twierdzi xD). Teraz dostalem oferte pracy za granica wiec powiedziałem #!$%@?, ze wypowiadam to mieszkanie i powołałem sie na klauzule tzw Force majeure, czyli sile wyższą no bo opuszczam Polske i w sumie to w dupie mam jego mieszkanie i tą umowe. Janusz twierdzi, że nie ma czegos takiego i tak musze płacić do stycznia 2023 xdd. Powiedzialem mu, ze chyba go #!$%@? i dodalem, ze nie zycze sobie zadnego kontaktu z jego strony bo uznam to za stalking i zglosze na policje nekanie.

I teraz pytanie do ekspertow - co robic? Jakie groza mi konsekwencje jak po prostu wyprowadze sie z mieszkania 31 maja, zostawie klucze pod wycieraczka i przestane placic? Bede za granica, poza krajem UE, wiec nie ma #!$%@?, ze Janusz mnie znajdzie. Jeszcze gdzieś wyczytałem, że generalnie to wszystkie pozwy ewentualnie trzeba skladac tam, gdzie bede mieszkal, czyli w moim przypadku od czerwca 2022 w Zurychu xd Juz widze, jak Janusz sklada pozew do sądu w Zurychu o platnosc za kawalerke we Wroclawiu. Dodatkowo zamykam konto bankowe w Polsce, wymeldowuje sie z adresu meldunkowego w Polsce.

Jak widzicie taki plan?

#prawo #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627d038bc49412760e0d8790
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 102
Nie uśmiecha mi się płacić za to mieszkanie będąc w Zurychu a reszta #!$%@?, niech Janusz ginie. Chce tylko się upewnić jakie ma możliwości i jakie jest prawdopodobieństwo ze mnie dopadnie jakiś sąd lub komornik w Zurychu xD


@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli wynajmujący będzie działać, a kwota jak mniemam jest tego warta, to prawdopodobieństwo że dopadnie cię szwajcarski komornik i obciąży kosztami wynoszącymi pewnie z drugie tyle co roczny najem, wynosi ok. 90%
@Czarnakurtka: a skąd takie bzdury wziąłeś? XD
Oczywiście ze umowa może być podpisana na czas określony bez okresu wypowiedzenia, jest wtedy wiążąca do końca trwania, lub do jej rozwiązania za tak zwanym porozumieniem stron
W umowach cywilnoprawnych na czas określony okres wypowiedzenia nie jest obligatoryjny
Podaj jakaś podstawę prawna albo przestań #!$%@? głupoty xD
@AnonimoweMirkoWyznania: Będzie uparty to w Polsce to ściągnie (no, może nie zagranicą - nie słuchaj bzdur wyżej, bo poza zadłużeniem alimentacyjnym i podatkowym to zadłużenie konsumenckie jest w praktyce nieściągalne - szczególnie przy tak śmiesznych kwotach) - ale wystarczy, że wrócisz do kraju, założysz konto w polskim banku i nagle uciułane franki rozpłyną się w powietrzu. Dziś możesz mówić, że nigdy tu nie wrócisz - rzeczywistość potrafi wszystko zweryfikować.

Wszystko zależy