Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam taki problem z Januszem od którego wynajmuje (a w zasadzie wynajmowałem) mieszkanie. Otóż w w styczniu 2022 wynajałem kawalerke na czas określony 1 roku bez możliwości wypowiedzenia umowy (Janusz tak twierdzi xD). Teraz dostalem oferte pracy za granica wiec powiedziałem #!$%@?, ze wypowiadam to mieszkanie i powołałem sie na klauzule tzw Force majeure, czyli sile wyższą no bo opuszczam Polske i w sumie to w dupie mam jego mieszkanie i tą umowe. Janusz twierdzi, że nie ma czegos takiego i tak musze płacić do stycznia 2023 xdd. Powiedzialem mu, ze chyba go #!$%@? i dodalem, ze nie zycze sobie zadnego kontaktu z jego strony bo uznam to za stalking i zglosze na policje nekanie.

I teraz pytanie do ekspertow - co robic? Jakie groza mi konsekwencje jak po prostu wyprowadze sie z mieszkania 31 maja, zostawie klucze pod wycieraczka i przestane placic? Bede za granica, poza krajem UE, wiec nie ma #!$%@?, ze Janusz mnie znajdzie. Jeszcze gdzieś wyczytałem, że generalnie to wszystkie pozwy ewentualnie trzeba skladac tam, gdzie bede mieszkal, czyli w moim przypadku od czerwca 2022 w Zurychu xd Juz widze, jak Janusz sklada pozew do sądu w Zurychu o platnosc za kawalerke we Wroclawiu. Dodatkowo zamykam konto bankowe w Polsce, wymeldowuje sie z adresu meldunkowego w Polsce.

Jak widzicie taki plan?

#prawo #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627d038bc49412760e0d8790
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 102
  • Odpowiedz
Zabawne będzie jeśli egzekucja komornicza dojdzie do Szwajcarii i dowie się o tym twój nowy pracodawca (opcji jest wiele i najemca ma tu duże pole do manewru skoro podpisał umowę z jakimś pajacem który nawet nie ogarnia co podpisuje)
Na pewno będzie chciał mieć takiego "słownego" pracownika - wiadomo że Szwajcarzy to lubią xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz sobie wyjechać i do Tajlandii, ale jak właściciel złoży pozew i go wygra to cała suma + odsetki będą rosły. A jak będziesz chciał wrócić za kilka lat to cię dojadą

Poza tym źle interpretujesz klauzurę o sile wyższej. To niespodziewane sytuacje takie jak powódź, pożar czy po prostu korek a nie dobrowolny wyjazd.
  • Odpowiedz