Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam taki problem z Januszem od którego wynajmuje (a w zasadzie wynajmowałem) mieszkanie. Otóż w w styczniu 2022 wynajałem kawalerke na czas określony 1 roku bez możliwości wypowiedzenia umowy (Janusz tak twierdzi xD). Teraz dostalem oferte pracy za granica wiec powiedziałem #!$%@?, ze wypowiadam to mieszkanie i powołałem sie na klauzule tzw Force majeure, czyli sile wyższą no bo opuszczam Polske i w sumie to w dupie mam jego mieszkanie i tą umowe. Janusz twierdzi, że nie ma czegos takiego i tak musze płacić do stycznia 2023 xdd. Powiedzialem mu, ze chyba go #!$%@? i dodalem, ze nie zycze sobie zadnego kontaktu z jego strony bo uznam to za stalking i zglosze na policje nekanie.

I teraz pytanie do ekspertow - co robic? Jakie groza mi konsekwencje jak po prostu wyprowadze sie z mieszkania 31 maja, zostawie klucze pod wycieraczka i przestane placic? Bede za granica, poza krajem UE, wiec nie ma #!$%@?, ze Janusz mnie znajdzie. Jeszcze gdzieś wyczytałem, że generalnie to wszystkie pozwy ewentualnie trzeba skladac tam, gdzie bede mieszkal, czyli w moim przypadku od czerwca 2022 w Zurychu xd Juz widze, jak Janusz sklada pozew do sądu w Zurychu o platnosc za kawalerke we Wroclawiu. Dodatkowo zamykam konto bankowe w Polsce, wymeldowuje sie z adresu meldunkowego w Polsce.

Jak widzicie taki plan?

#prawo #wynajem #nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #mieszkaniedeweloperskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627d038bc49412760e0d8790
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 102
  • Odpowiedz
OP: @mutencath @DiMaria @pomidorowka @szcz33pan @Marczeslaw @ButtHurtAlert @eirmens @SpaghettiSupernova @maryjuszpitagoras @Togira_Ikonoka @eskejper @Dutch @Wap3 @0terr0r_dr0ne @Shagot @Bordomir @Ogau @Bover @zebatykocur @WykopekNaPolEtatu @LowcaZMroku

Z tej strony OP. Nie chce mi się wszystkich wołać wiec wrzucam tylko kilku świecie oburzonych moim zachowaniem xD Po pierwsze to dawno się tak nie uśmiałem jak dzisiaj czytając Wasze odpowiedzi i jakie scenariusze kreslicie xDDDD Zabawnie się czyta te komentarze, gdzie najchętniej jeszcze byście Januszowi rowa wylizali,
  • Odpowiedz
  • 1
Ale wykopki to wy jesteście głupi, jak podpiszecie umowę o pracę na czas nieokreślony to do końca życia będziecie do niej łazić bo jest na czas nieokreślony? No i co z tego że podpisał na rok czasu, mógł w sumie zawrzeć w umowie okres wypowiedzenia tzn.1 miesiąc i nara. Ale nawet bez tej klauzuli jak nie będzie mieszkał, więc wypowiedzenie umowy i tyle
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: oby "Janusz" z tej opowiesci sprzedał ci sciemie i cyk lista dluznikow ;) nie potrafisz rozmawiac to komornik cie nauczy ¯\_(ツ)_/¯

wszystko i tak obecnie brzmi jak bait. "Janusz" z ktorym nie chcesz miec nic wspolnego nagle ci historie swojego zycia opowiada. yhy, jasne.

OP to typowy troll nie wart spluniecia. ale 2,5/10 bo odpisałem dwa razy ;)
  • Odpowiedz
@2pek: nie, umowy o prace są regulowane inna ustawa, tu jest umowa cywilnoprawna, która w przypadku zawarcia na czas określony, nie posiada ustawowego okresu wypowiedzenia.
Jeżeli strony zawarły umowę najmu na czas określony bez okresu wypowiedzenia, to tego okresu tam nie będzie.
Warto czytać co się podpisuje i zdobyć trochę wiedzy zanim podpisze się cokolwiek
Btw, okres wypowiedzenia umów o prace jest określony ustawowo, wiec nie trzeba się do niego odwoływać
  • Odpowiedz
Ale wykopki to wy jesteście głupi, jak podpiszecie umowę o pracę na czas nieokreślony to do końca życia będziecie do niej łazić bo jest na czas nieokreślony?


@2pek: prawo nie jest logiczne. Prawo jest spisane. Nie szukaj analogii bo nie ma po co. Na UoP są inne opisane zasady a w przypadku najmu inne.
  • Odpowiedz
Ale wykopki to wy jesteście głupi, jak podpiszecie umowę o pracę na czas nieokreślony to do końca życia będziecie do niej łazić bo jest na czas nieokreślony


@2pek: taką można wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Każda umowa, w której jesteś stroną jest poważna, jeśli chcesz być brany poważnie.

Nie jestem w ogóle oburzony. Ot ktoś powiela stereotyp, że Polak to złodziej i nie ma się co z nami ustalać. Myśli że Boga za nogi złapał, bo dostanie trochę więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Humor poprawia mi fakt, że z Twoim podejściem prędzej czy później spadniesz z rowerka ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ale wykopki to wy jesteście głupi, jak podpiszecie umowę o pracę na czas nieokreślony to do końca życia będziecie do niej łazić bo jest na czas nieokreślony? No i co z tego że podpisał na rok czasu, mógł w sumie zawrzeć w umowie okres wypowiedzenia tzn.1 miesiąc i nara. Ale nawet bez tej klauzuli jak nie będzie mieszkał, więc wypowiedzenie umowy i tyle


@2pek: No i właśnie tu wychodzi wasza nieznajomość
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: a jak była umowa na czas określony bez okresu wypowiedzenia i po tym okresie doszedł aneks na umowę na czas nieokreślony to jaki jest termin wypowiedzenia? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) w umowie nic nie ma
  • Odpowiedz
LubieżnyMirek: wyjazd do roboty za granicę to nie jest żadna siła wyższa baranie, siłą wyższą jest wojna, pożar, huragan, katastrofa powodująca przerwę w dostawie prądu - generalnie wypadek losowy, na który nie masz wpływu i który pokrzyżował plany mimo twoich najlepszych intencji.

Jedynym januszem w tym układzie jesteś ty, który nie szanuje umów. Mam nadzieję że wyruchają cię za tą granicą, bo już pokazałeś że nie dość że nie znasz się
  • Odpowiedz
Do opa, jeżeli jesteś pewien w 100%, że "janusz" #!$%@? ci zrobi, to daj mi link do ogłoszenia tego mieszkania. Skontaktuję się z właścicielem i przekonasz się #!$%@? jak możesz się #!$%@?ć ze swoimi przekonaniami. Mam czas i mieszkam we Wrocławiu.

Chyba, że obsrałeś cipsko polska śmieciówo i potrafisz tylko #!$%@?ć gebą. Nawet w Zurychu będziesz #!$%@? robakiem. Język dostasowany do Twojego, bo widzę, że inaczej nie rozumiesz.
  • Odpowiedz