Wpis z mikrobloga

jak chcesz tak robić to kup sobie 10 hektarów lasu


@statystyczny_yt: A zyski z 10 hektarów lasu są takie same jak z mieszkania w dużym mieście?

niech inwestują w akcje/fundusze/firmy/ziemie za miastem. czy nieruchomości nawet ale nie w dużych miastach. :)


@maur: Zapewnisz ten sam poziom zysków przy tym samym poziomie ryzyka?

a bezpieczne masz obligacje, konta oszczednosciowe


Obligacje czy konta oszczędnościowe zapewniają ten sam poziom zysków jak nieruchomości?

inwestować
@statystyczny_yt: gdyby tylko istniał sposób w jaki w Polsce zachęcić właścicieli do wynajmu mieszkania, którzy boją wynająć mieszkania z powodu możliwości zasiedzenia się patologii w ich mieszkaniu na ich koszt? No #!$%@? wprowadzić wysoki podatek od pustostanu...

Wystarczy proste rozwiązanie: każda umowa najmu zgłoszona do Urzędu Skarbowego powoduje, że mieszkanie otrzymuje ochronę prawną w postaci wywalenia szkodnika na ulicę w ciągu 2 tygodni po zgłoszeniu zalegania z opłatami. No i żeby
Pobierz Kexu - @statystyczny_yt: gdyby tylko istniał sposób w jaki w Polsce zachęcić właścici...
źródło: comment_1651305574iPahug0iIQ24qVNPBCO2n0.jpg
A ja głupi myślałem, że ze swoimi pieniędzmi i ze swoją własnością mogę robić co chcę


@robertx: No właśnie, tak jak mówisz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja wiem, że święte prawo kapitalisty jest najważniejsze, ale mieszkania to dość specyficzny rynek. Przede wszystkim masz tu duży próg wejścia, oligopole, ale przede wszystkim ograniczoną przestrzeń, w której też nie można zostawić pełnej samowolki. Wolny rynek w tej kwestii się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@mroznykasztan: jeżeli chcę się zamrażać gotówkę na dziesiątki lat, to można nabyć chociażby obligację 10 letnie indeksowane inflacją - ryzyko jest nawet niższe niż w przypadku nieruchomości (bliskie zeru), są bezobsługowe, bezkosztowe i dają pewny zysk. Jak się wszystkim wmówiło, że mogą zostać kamienicznikami to potem dochodzimy do takiej patologi jak jest na rynku teraz.
to można nabyć chociażby obligację 10 letnie indeksowane inflacją - ryzyko jest nawet niższe niż w przypadku nieruchomości (bliskie zeru), są bezobsługowe, bezkosztowe i dają pewny zysk.


@Alakecz: Masz rację, tyle że to jest niższy zysk niż z wynajmu nieruchomości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@statystyczny_yt: Jak zwykle od dupy strony branie się za problem. Nie byłoby żadnych pustostanów, gdyby niepłacących najemców można było po miesiącu w asyście policji wyprowadzić. Ale lepiej wyprowadzić kolejny podatek i zedrzeć z ludzi - w nagrodę, że państwo nie chroni ich własności, wspiera złodziei i sądy nie działają. #!$%@? komuną w tym wątku.
BTW, społeczeństwo jest kreatywne i taki podatek skończy się tym, że formalnie żadnych pustostanów nie będzie -