Wpis z mikrobloga

tylko je podnajmij jeszcze więcej zarobisz, czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@statystyczny_yt: No chyba, że lokator przestanie płacić wtedy radz se sam bo ani go wyrzucić nie możesz ani do mieszkania wejść a jeszcze rachunki musisz płacić xD
  • Odpowiedz
no tak robiono kupowano po 10 cesji za 20% wartości i kiszono 1,5roku potem opychano drożej o 30%


@statystyczny_yt: a tych co nie remontowali tylko robili cesje, a ich jedyna praca to poczekanie to w ogóle nie szanuje. :P
  • Odpowiedz
@statystyczny_yt: oczami wyobraźni widzę naszych pomysłowych Dobromirow.

Jeżeli będzie liczone zużycie prądu - koparki bitcoin w każdym mieszkanku
Jeżeli od zużycia wody - #!$%@? z ekologia niech sobie woda kapie xD
Umowy najmów na randomow z Chin czy Korei północnej.
  • Odpowiedz
Ktoś zarobił, kupił, to teraz go dojechać bo inni są mniej zaradni xD


@robertx: Mieszkanie nie stoi w próżni. Samorząd z podatków utrzymuje infrastrukturę wokół mieszkania: drogi, parki, szkoły, transport publiczny, itp. Jeśli miasto nadal się rozwija i ludzie budują nowe mieszkania i domy to samorząd musi wydawać kolejne miliony na rozwój przestrzenny miasta.

Puste działki i niezamieszkałe mieszkania nie dokładają się do utrzymania infrastruktury (podatek od nieruchomości to śmieszne kwoty),
  • Odpowiedz
A ja głupi myślałem, że ze swoimi pieniędzmi i ze swoją własnością mogę robić co chcę


@robertx: Lepiej późno niż wcale uświadomić sobie, że jest się głupim. To, że coś posiadasz nie uprawnia Ciebie do robienia czego chcesz. Weź choćby posiadanie auta. Nie możesz go przerobić jak chcesz i jeździć gdzie chcesz w stanie jakim chcesz. Nie możesz palić w piecu czego chcesz, bo wpływasz na innych, itd.
  • Odpowiedz
@modzelem:
Przecież możesz dalej dysponować swoją własnością. Możesz kogoś tam wprowadzić, możesz sprzedać, możesz zrobić remont.

No fakt, podpalić nie możesz. Nawet w najtwardszym kapitalizmie.

  • Odpowiedz
@robertx: czemu tych ludzi trzeba dojechać? Bo niestety ale przydatność społeczna rentierow trzymających pustostany jest zerowa i trzeba tych pasożytów dojechać dla dobra reszty społeczeństwa; jeśli dopiero teraz się obudziłeś że we live in a society i nie masz absolutnej wolności to gratuluję
  • Odpowiedz