Wpis z mikrobloga

@robertx: czemu tych ludzi trzeba dojechać? Bo niestety ale przydatność społeczna rentierow trzymających pustostany jest zerowa i trzeba tych pasożytów dojechać dla dobra reszty społeczeństwa; jeśli dopiero teraz się obudziłeś że we live in a society i nie masz absolutnej wolności to gratuluję


@CamusVevo: JW, społeczeństwo jest po to, aby wymieniać się usługami, za pieniądze. A nie po to, żeby zmuszać jednych ludzi, do zlitowania się nad gołodupcami, ktorych nie
W takim razie nie dziw się, że ludzie inwestują w nieruchomości. Rozwiązaniem tego problemu nie jest utrudnianie takich inwestycji, lecz znalezienie innej formy możliwości lokowania własnych środków, która zapewni taki sam zysk przy przym samym poziomie ryzyka.


@mroznykasztan: Czy ja się dziwie? Nie. Po prostu jestem za większą kontrolą. W tym abstrakcyjnym moim przykładzie - jakby ludzie zaczeli wykupować działki na miejscu planowanych dróg i sprzedawać je za 500% ceny zakupu
skończy się na tym że jedna osoba będzie się wynajmowała do fikcyjnego mieszkania w wielu miejscach i nikt tego podatku płacił nie będzie


@Maciek5000: Od dochodu z wynajmu należy zapłacić podatek dochodowy. Jak ktoś nie zgłosi tego do US to mieszkanie formalnie będzie niezamieszkałe i podatek od pustostanu będzie się należał. Tak więc niezależnie od opcji jakiś podatek właściciel zapłaci :)
@MostlyRenegade : Nie wiem czy wiesz ale w małych miastach też są opłaty parkingowe.
Nie wiedziałem jednak, że opłata parkingowa wynosi 5% wartości nieużytkowanego samochodu rocznie - gdy używasz nic nie płacisz :)
a jaka jest rola państwa?

@maur: Państwo jest jak sędzia piłkarski. Ma pilnować, by obie strony trzymały się zasad, bez różnicy czy grają dwie wyrównane drużyny, czy profesjonaliści z amatorami. Zasady są dla obu drużyn te same.
@DuzyRomek: Nie wynajmując mojego mieszkania na stwarzam problemów. Inaczej wszystko możnaby pod to podciągnąć,np. teraz nie pracując stwarzasz społeczny problem bo państwo ma mniej pieniędzy na bombelki z Twojej pracy
A ja głupi myślałem, że ze swoimi pieniędzmi i ze swoją własnością mogę robić co chcę


@robertx: No to rzeczywiscie glupio myslales.

Jak za swoje pieniadze kupisz Glocka, to nie znaczy ze w ramach 'robienia co chce ze swoja wlasnoscia' mozesz legalnie zastrzelic sasiada.

Zycie w cywilizacji to kompromis pomiedzy wolnoscia jednostki a dobrem ogolu. I w ramach tego kompromisu racjonalnym moze byc zachecania inwestorow do mrozenia kasy w innych produktach