Wpis z mikrobloga

Ktoś zarobił, kupił, to teraz go dojechać bo inni są mniej zaradni xD


@robertx: Mieszkanie nie stoi w próżni. Samorząd z podatków utrzymuje infrastrukturę wokół mieszkania: drogi, parki, szkoły, transport publiczny, itp. Jeśli miasto nadal się rozwija i ludzie budują nowe mieszkania i domy to samorząd musi wydawać kolejne miliony na rozwój przestrzenny miasta.

Puste działki i niezamieszkałe mieszkania nie dokładają się do utrzymania infrastruktury (podatek od nieruchomości to śmieszne kwoty),
A ja głupi myślałem, że ze swoimi pieniędzmi i ze swoją własnością mogę robić co chcę


@robertx: Lepiej późno niż wcale uświadomić sobie, że jest się głupim. To, że coś posiadasz nie uprawnia Ciebie do robienia czego chcesz. Weź choćby posiadanie auta. Nie możesz go przerobić jak chcesz i jeździć gdzie chcesz w stanie jakim chcesz. Nie możesz palić w piecu czego chcesz, bo wpływasz na innych, itd.
jak chcesz tak robić to kup sobie 10 hektarów lasu


@statystyczny_yt: A zyski z 10 hektarów lasu są takie same jak z mieszkania w dużym mieście?

niech inwestują w akcje/fundusze/firmy/ziemie za miastem. czy nieruchomości nawet ale nie w dużych miastach. :)


@maur: Zapewnisz ten sam poziom zysków przy tym samym poziomie ryzyka?

a bezpieczne masz obligacje, konta oszczednosciowe


Obligacje czy konta oszczędnościowe zapewniają ten sam poziom zysków jak nieruchomości?

inwestować
@statystyczny_yt: gdyby tylko istniał sposób w jaki w Polsce zachęcić właścicieli do wynajmu mieszkania, którzy boją wynająć mieszkania z powodu możliwości zasiedzenia się patologii w ich mieszkaniu na ich koszt? No #!$%@? wprowadzić wysoki podatek od pustostanu...

Wystarczy proste rozwiązanie: każda umowa najmu zgłoszona do Urzędu Skarbowego powoduje, że mieszkanie otrzymuje ochronę prawną w postaci wywalenia szkodnika na ulicę w ciągu 2 tygodni po zgłoszeniu zalegania z opłatami. No i żeby
Pobierz
źródło: comment_1651305574iPahug0iIQ24qVNPBCO2n0.jpg