Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Coś mi nie idzie #redukcja #dieta
2200kcal od tygodnia w trybie IF, trening siłowy co drugi dzień, 10-12k kroków dziennie (w ostatnią sobotę nawet 23k) a waga z 80.5kg podskoczyła do 81.7kg(184cm wzrostu)
Rozumiem, że powinienem albo uciąć kalorie albo dodać aktywności, ale cmon, pracuje po 12 godzin dziennie na stojąco, chodząc dość dużo, 2g białka na kg masy ciała, tłuszcze i węglowodany różnie, czasami więcej tłuszczy, czasami więcej wegli, ale nie mniej niż 1g tłuszczu na kg masy ciała.
Rok temu przy podobnej kaloryce (2200 do 2000 kcal pod koniec redu) zrzuciłem z 85 do 74kg. Rozumiem, że miałem wtedy większy wydatek energetyczny, bo pracowałem na magazynie w chłodzie w Holandii chodząc nawet 20-25k kroków dziennie i ćwicząc kalistenicznie, ale mimo to waga powinna trochę lecieć w dół?
Ćwiczyłem od lipca do grudnia robiąc trochę świńską masę, przytyłem do 83kg z tych 74, ale dostałem dyskopatii i olałem treningi, zdarzało się coraz częściej piwo, jak i słone i słodkie przekąski. Uznałem, że stop i wróciłem na siłownię uważając teraz na odcinek lędźwiowy, odstawiłem alkohol od ponad trzech tygodni, jem czysto.
Jest możliwe, że zadziałała pamięć mięśniowa tak szybko i zyskałem tyle mięśni w trzy treningi xD? Wątpię. Kortyzol? Też wątpię, dobrze się wysypiam, suplementuje kreatynę, d3k2, witaminę C, omega 3, cynk, ashwe, zensen.
Wizualnie wyglądam trochę lepiej, czuję się też lepiej, ale no nie wiem. Chciałbym dobrze wyglądać w ciuchach które mam, a mam głównie rozmiar M xD dlatego tak zależy mi na redukcji.
Czy mam się czym martwić i ucinać kcal już po tygodniu, czy pociągnąć jeszcze tydzień na 2200 i zobaczyć co dalej?
#mikrokoksy #silownia
  • 14
@BeDoEl: Ja w tydzień tracę ok. 0,7kg, czasem mniej, czasem więcej. Licz dokładnie kalorie, i jedz więcej białka. Szybka utrata wagi np. >5kg w miesiąc to proszenie się o problemy ze zdrowiem i szybki powrót do wagi sprzed redukcji. Pamiętaj też że zmniejszenie udziału tłuszczów w masie ciała != utrata wagi
@BeDoEl: Spokojnie sprawdź efekty po dłuższym czasie. Mi np w ostatnim tygodniu waga latała 95-94.8-95,2-95 a dziś nagle wybiło 94,1 ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie spada równomiernie. Bardziej bałbym się jakby efektów nie było po miesiącu aniżeli po tygodniu. Powodzenia. Dobra metoda jest tez ważenie się codziennie i wyciąganie średniej tygodniowej z wagi, to minimalizuje wahania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LSkiper: @Boroborro: no czaje, nie spodziewam się ogromnych efektów po tygodniu, ale liczyłem na te 0.5kg mniej przynajmniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zdaje sobie sprawę, że % body fatu jest ważniejsze niż utrata wagi, ale zdziwiłem się, że nie zeszło nic, ba, #!$%@?łem 1.2kg xd
@BeDoEl: Redukcja nie przynosi od razu efektów, mi waga zaczęła spadać po ok. 2 tygodniach. Co do wagi, to możliwe, że zaczęło przybywać mięśni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz spróbować długich treningów cardio SSC (1,5-2h) przy 70-80% maksymalnego tętna. Ja tak robię - Rower 90-120min przy tętnie 140-155, ewentualnie bieganie 1h-1,5h przy podobnym tętnie, z tym, że wyglądam teraz jakbym poza biegami nic nie robił xd łydki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BeDoEl: jesteśmy w podobnej sytuacji ale ja coś mega bardziej #!$%@?, chyba za szybko wszedłem w deficyt i też stoję od 3 tygodni, wzrost mamy taki sam, 106 ważę, jem 2k i nie idzie #!$%@? aż wstyd to pisać xD ciężki trening co drugi dzień, teraz zwiększyłem do 45 min cardio po treningu i zobaczę w piątek co pokaże waga, co piątki się ważę. Dziwne że po weekendzie, w którym pozwolę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adik3x: nie za duży deficyt u Ciebie byczq? Mój znajomy redukował z dużej wagi i trzymał nisko kalorie, ale lubił sobie popić, i jak popił to mu leciało, odkąd odstawił alkohol to #!$%@? mu kortyzol od zbyt dużego deficytu i waga dłuuugo mu stała :D
Ja nauczony doswiadczeniem z zeszłego roku widziałem jak z tygodnia na tydzień chudnę, żaden pasek nie chciał mi już spodni trzymać, dlatego jestem tak zdziwiony, że