Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zeby #zdrowie #wyglad #dentysta

Jak postrzegalibyście kobietę, która mając 25 lat i zaczyna nosić aparat stały na zęby?

Mam krzywe zęby, strasznie tego nie lubię i zastanawiam się nad aparatem. Zwlekałam długo ze względów finansowych.
Teraz zastanawiam się czy chce w to iść, bo wśród innych #rozowepaski spotkałam się z opinią, że takie druty wyglądają obrzydliwie i zniechęcająco.

No nie dodaje to atrakcyjności, przyznaję, a nosiłabym conajmniej 2 lata pewne.
Patrzyłam na różne opcje i są aparaty na łuk wewnętrzny, ale są koszmarnie drogie i jedyną rozpatrywaną opcją są te "zwykłe stałe".

Niebieskie paski, powiecie jak postrzegacie takie babki?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f916df99f26e000a5d4e6f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 98
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem 27 lat jak założyłem aparat na rok. Nie da się przecenic wzrostu samopoczucia i własnej wartości.
Nie sluchaj tych koleżanek i rób swoje.
Pozytywna zmiana i tak to odbieram gdy widzę aparat :)
  • Odpowiedz
Zakładaj aparat dziewczyno, 25 lat to dzisiaj jak 16 w latach '90. Aparat dodaje uroku, odejmuje slaby wygląd krzywych zębów, sprawia wrażenie, raczej udowadnia że jesteś osobą która dba o zdrowie i wygląd. Chociaż niektóre wady zgryzu są seksowne, jak u tej dziewczyny która prowadzi insta hangar646
  • Odpowiedz
OdległaPrzyjaciółka: Ja, szczerze mówiąc, to miałbym w to wywalone. Jakbym miał się z tobą umawiać, to nawet lepiej, że dbasz o siebie i nosisz ten aparat, niż jakbyś miała mieć cały czas krzywe zęby. I tak koniec końców, jak miałbym związek to przecież z tobą, a nie twoimi drutami. A czy by mi to przeszkadzało? Nie, ludzie w brudnych rzeczach łażą i się nie przejmują.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja w wieku 30 lat założyłam xd

i niektórym się to podoba, jak mnie, mojemu niebieskiemu i jednemu koledze. u niego to fetysz wręcz.

no ale myśl o zdrowiu tutaj, krzywy zgryz to problemy w przyszłości z uzębieniem, przynajmniej w moim przypadku
  • Odpowiedz
Jak postrzegalibyście kobietę, która mając 25 lat i zaczyna nosić aparat stały na zęby?


@AnonimoweMirkoWyznania: przemeczysz się dwa lata, a proste zęby zostają na całe życie. Znam takich co do 40stki chodzili z krzywymi zębami zanim się zdecydowali na aparat.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: noś przezroczyste nakładki zamiast drucianego aparatu

Np dr Smile lub Invisalign

Cenowo wychodzi tak samo albo i taniej bo nie musisz chodzić na wizyty. Jeśli nie masz jakiejś masakrycznej wady to efekt taki sam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Są jeszcze takie przezroczyste nakładki, droższe niż klasyczny aparat, ale tańsze niż wewnętrzny, może idź na konsultację, żeby się dowiedzieć, czy ze swoją wadą się kwalifikujesz? Ale tak z drugiej strony, to ludzie teraz noszą aparat w każdym wieku, znam mnóstwo osób, które zaczynają się leczyć ortodontycznie po trzydziestce i nikomu to nie przeszkadza. Normalna sprawa, tym bardziej, że do niedawna w Polsce nie było mody na aparaty, więc wiele
  • Odpowiedz