Wpis z mikrobloga

Czemu wszystko jest tak kaloryczne () Bułka. Bułka to dżihadysta.
Macie produkty, które was zaskoczyły, że mają tyle kalorii? Wiem, że białe pieczywo to ogólnie demonizowane od zawsze, więc można było się spodziewać, ale dla mnie jednymi z większych szoków był sos belgijski (wiadomo, że kaloryczny, ale nigdy bym nie przypuszczała, że aż tak!), alkohol wysokoprocentowy i te głupie ciastka owsiane w starbaksach, czy costach - taka pierdoła, a jeżeli dobrze pamiętam to półtysiaka kcal za jedno :D
#dieta #pytanie #fitness #kalorie #odchudzanie
  • 27
@Levieush: mnie pieczywo nie zaskakuje tak bardzo, jem bardzo często i jakoś mi się kalorie wyliczają. Natomiast na początku zainteresowania zdrowszym odżywianiem zaskoczyły mnie wszystkie te "fit" słodycze, czyli różne batoniki, płatki, ciastka itp. Kiedyś byłem przekonany, że jak kupię sobie płatki Fitness, to będę zdrowy i fit ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tu się okazało, że to sam cukier, a kaloryczność jest podana w porcji, czyli
o! i w sumie przypomniało mi się, ale chyba najgorsze są orzechy! od dziecka wciskano mi, że to jest zdrowe, wspomaga głowę, myślenie :D a mieszanka studencka w sam raz na sesję XDD a to przecież tych orzechów to można garściami wpierdaszać i jakoś człowiek po prostu nie wiedział
@Levieush: ale jednak jest różniac między kalorycznością a odżywczością pokarmu. Jak zjesz nutelli za 500 kalorii to dostarczysz tylko cukru, który zniszczy skórę i tłuszczu który zapcha ci żyły. Zjesz 500 kalorii orzechów a dostarczysz dobrego tłuszczu który wpłynie pozytywnie na skórę, mózg, hormony i mnóstwo minerałów.
@Levieush: 2021 rok a ludzie liczą kalorie jedzenia.
Jest różnica miedzy 1000 kcal w słodyczach a 1000 kcal w np: mięso plus jakies warzywa. Jeśli jesz mniej kalorii ze względu że chcesz schudnąć a jesz jakieś gówna typu gotowe pizze czy słodycze to życzę zdrowia. Najlepiej zbilansować dietę pod względem wartości odżywczych i unikać cukrów, to że zjesz czasem majonez albo dobrego burgera to nic się nie stanie. Liczenie kcal jest