Wpis z mikrobloga

Jestem po 2 dawkach, zaraz wychodzę na trzecią. Ale certyfikatu nie pokażę.

Co z tego, że jestem zaszczepiona, skoro miałam czelność urodzić się w Polsce? Więc żeby w dokumentach widniało moje imię, muszę pozwać starych i przejść przez #!$%@? badań, udowadniać że jestem kobietą.

Stan obecny? Po szczepieniach dostałam certyfikat. Żeby wejść w miejsce z wymaganiem certyfikatu musiałabym się potencjalnie wyoutować i tłumaczyć ze swojego istnienia, bo tu w certyfikacie jest napisane, że K\*zysztof, a przecież widać że jakaś baba przyszła.

Więc jeśli gdzieś będę musiała pokazywać certyfikat, to wchodzę jako Anna Maria Żukowska, albo wcale.

#lgbt #transblogasek #koronawirus #zalesie #neuropa
Pobierz tpap - Jestem po 2 dawkach, zaraz wychodzę na trzecią. Ale certyfikatu nie pokażę.

...
źródło: comment_1641227739qXYESV5seUNauZ00v7O0ND.jpg
  • 165
oczywiście że będzie. O ile pozywanie swoich rodziców jest jakimś kuriozum to maksymalne ułatwianie też jest błędem.


@hansschrodinger: Nic tu nie powiedziałeś. Konkrety czemu będzie problemem. Mówienie, że będzie problemem, bo będzie problemem, jest xD Dlaczego zmiana imienia nie może być ułatwiona i bezproblemowa?
Mogliby to wykorzystywać przestępcy.


@hansschrodinger: Jak? Przestępcy prawem się nie przejmują xD

więcej roboty dla administracji, większy bałagan.


XDD większość z nich i tak nic nie robi, i napisałem wyraźnie, byłaby za to opłata, wiec nie byłoby kosztów ze strony podatników
@hansschrodinger: Czyli bez konkretów xD Spoko. Przepisy utrudniające życie są bez sensu, państwo jest dla nas a nie my dla państwa. Jak ktoś chce zmienić swoje imię na Szyszka, to powinien móc, i państwo nie powinno mu zabronić czy wymagać powodu. Dowód + wniosek + opłata i tyle powinno państwu wystarczyć. To, że państwo wymaga od ciebie powodu zmiany imienia jest absurdalne, bo to nie jest kompletnie jego sprawa jakiego imienia
ułatwienie prawne które wprowadza bałagan to nie ułatwienie.


@hansschrodinger: Jak wprowadza bałagan?

W taki sposób to można zmieniać imie co parę dni.


Ta xD Już widzę jak 90% polaków stać na zmiane imienia co parę dni przy opłacie, bo mają taką chcianke. Twierdzenie takiego czegoś to po prostu odrealnienie. Ludzi nie będą wydawać paru stów, zeby sobie zmienić swoje imię. A pozostałe 10% zarabia tyle, że mają wywalone na to.

@
Okej, a co jeśli miałeś wypadek samochodowy i trzeba było amputować?


@SirSherwood: To taka osoba jest nadal biologicznie mężczyzną/kobietą. Amputacja w wypadku nie skutkuje magicznie, że w dowodzie będziesz jako kobieta xD.

Co z przypadkami, gdzie rodzą się ludzie z chromosami np XY i rodzą się z kobiecymi narządami rozrodczymi?


To już jest inna bajka. Hermafrodyta ( tzw. obojnak), posiada żeńskie, jak i męskie narządy płciowe. Rzadko kiedy oba narządy są
To taka osoba jest nadal biologicznie mężczyzną/kobietą. Amputacja w wypadku nie skutkuje magicznie, że w dowodzie będziesz jako kobieta xD.


@Mr_3nKi_: No to męskość wyznacza coś innego niż penis, i to po prostu chciałem wykazać.

To już jest inna bajka. Hermafrodyta ( tzw. obojnak), posiada żeńskie, jak i męskie narządy płciowe.

Nie napisałem o obu narządach. Wyraźnuie napisałem o osobie z chromosami XY, która ma kobiece narządy.
Poza tym argument biologiczny