Wpis z mikrobloga

@zamak: Ooo to jak polecasz 16stkę, to tym bardziej się jaram :).
Błagam, nie mów mi, że a6400 jest TROCHĘ lepszy, bo jest uber lepszy! o statyw od razu kupiłam, bo się wkurzałam non stop, bo często robiłam zdjęcia w pomieszczeniach, a wiadomo jakie w pomieszczeniach bywa oświetlenie, i kocham te statyw.
  • Odpowiedz
@Mroczny_Pyton: Cholera ile tu fotografów, zaczynam kochać ten wpis :). Nie no nie narzekam, zwłaszcza, że jestem amatorem fotografem i focę dla przyjemności, ale czasem łezka się w oku kręci jakie sprzęty czasem widzę u ludzi ;).
A skoro pracujesz zawodowo, to powiedz... Ciebie też wkurza fotografowanie ludzi i nie pokazujesz im podglądu, bo marudzą? :D
  • Odpowiedz
@zamak: Dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mroczny_Pyton: Powoli buduje szklarnie i stwierdziłem ze skoro fajnie mi się focilo Heliosem 58 pod M42 to 135mm pod ten system będzie ciekawym wyborem. Jestem bardzo zadowolony choć jeszcze w ostrzeniu manualnie ciężko mi idzie.
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: Ja zauważyłem jakieś podejrzane zatrzęsienie użytkowników Sony, więc się dołączyłem ze swoją "wspaniałą" historią. xD

U mnie specyficzna sytuacja, bo robię zdjęcia głównie trzem osobom (taki blogowo-jutubowy kolektyw) i zwykle mnie to nie denerwuje jak się przyklejają do wizjera i gapią, bo znam ich oczekiwania na wylot. Ale zdarzało się wiele razy robić foty innym osobom przy zleceniach i tak, to bywa bardzo drażniące, choć im bardziej dana osoba się
  • Odpowiedz
@Mroczny_Pyton: No na maksa sony team :D. Jaram się i w sumie czekam aż przyjdzie jakiś nikoniarz czy inny canoniarz i powie, że sony robi gówno, a nie aparaty :D.

O to ciekawa robota Mirku! No ja zazwyczaj chyba jednak wolę focić wszystko oprócz ludzi i zdarza mi się mówić "nie umiem fotografować ludzi" i mieć spokój. Albo jeszcze jest tragedia jak próbujesz uzyskać jakąś emocję na twarzy. Raz miałam taką
  • Odpowiedz
jeszcze w ostrzeniu manualnie ciężko mi idzie.


@SanteSimon: No bywa ciężko, pamiętam jak trudno mi się robiło Pentaksem M 50mm 1.8 i K 135mm 2.8 na pełnej dziurze. Ale to kwestia wprawy i niczego więcej, po paru sesjach byłem w stanie trafiać przyzwoicie obiekty w ruchu. Widać, że oko masz, ręka szybko nadgoni.
Btw. Tę długą bestię przetestowałem na potrójnej sesji i mimo, że paru fot nie trafiłem tak do końca,
  • Odpowiedz
No na maksa czekam aż przyjdzie jakiś nikoniarz czy inny canoniarz


@MalaHelenka: Chyba nie przyjdą. Sony już od paru lat nie ściga konkurencji, tylko dostarcza sprzęt odpowiedniej klasy, większość ludzi się już pogodziła z tym faktem. I dobrze, zróżnicowana konkurencja tylko napędza ten kurczący się rynek. Jak ktoś teraz zmienia sprzęt albo kupuje go po raz pierwszy, to ma naprawdę ciężko, tyle dobra ze wszystkich stron się pojawia.

O to ciekawa
  • Odpowiedz
@Mroczny_Pyton: Oj ja już tyle razy usłyszałam, że sony to gówno i mam gówniany sprzęt, że nie zliczę. Ale jest coś takiego chorego trochę w społecznościach ludzi z hobby/pasją. Bo odkąd mam aparat nagle wszyscy się schodzą i wbijają mi szpile w każde zdjęcie, no to jest hit, rozumiem konstruktywną krytykę, ale czasem to są imo oceny z dupy. Ale, wystarczy wejść na forum akwarystyki i tam się okazuje, że ktoś
  • Odpowiedz