Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem tu od prawie 11 lat ale pierwszy raz czuje że muszę coś z anonimowych napisać
Różowy pasek, 30 lat, po rozwodzie, dziecko 2 lata
Mój ex zniszczył nasze 7 letnie małżeństwo bo nie akceptował że urodzi się nam córka, do tego stopnia że skończyło się rozwodem z orzeczeniem o jego winie...
Dziecko praktycznie nie zna ojca bo on ją odwiedza co 3 miesiące
Obecna jego partnerka ma 2 synów których on traktuje jak własnych
Kiedyś wprost mi powiedział że zawiódł sie na mnie bo urodziłam córkę... Stałam się zerem w jego oczach
Na dzień dzisiejszy: pracuję w zawodzie za najniższą krajową w mieście powiatowym - umowa na zastępstwo po znajomosci, do pracy mam 50km, nie mam życia prywatnego bo córka z nikim nie chce zostać po całym dniu w żłobku, musiałam się wyprowadzić na wieś więc wszędzie daleko, moi rodzice pracują i mimo szczerych chceci z ich strony nie zawsze są w stanie mi pomóc, do tego wizyty u psychologa bo mąż znęcał się psychicznie i fizycznie (to że byłam w ciąży mu nie przeszkadzało)
Moje marzenia to tylko albo aż żeby przestać bać się ludzi (on zniszczył mi psychike) i powrót do dawnych warunków pracy i żeby córka na tyle ile mi się uda była szczęśliwa
Jeśli tu dotarłeś to dziękuję

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f2dd80072fc8000a3ae3ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 134
@AnonimoweMirkoWyznania jakby twój ex chodził do szkoły to by wiedział, że to plemnik decyduje o płci, a nie komórka jajowa. Życzę Ci powodzenia, bo sam mam dwie córki i nie jest łatwo mimo, że wychowujemy je wspólnie. Na pewno stworzysz piękną więź między Tobą a malutka, a stary może płacić alimenty.

Ps. Osobiście też miałem nadzieję na syna, jak każdy facet, ale cieszę się z obrotu sprawy i kocham mój babiniec
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież to wina jego plemników. Kobieta nie ma wpływu na płeć. Mogłaś mu powiedzieć, ze nie jest prawdziwym facetem bo nie umie spłodzic syna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Ale sama znam takiego jednego #!$%@? co odrzucił dziecko że względu na płeć... Ciężko mi sobie wyobrazić co tacy ludzie mają w głowie. Najlepsze jest to, że teraz naprawia relacje z córką po 20 latach. ( ͡° ͜
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza tym że sytuacja nie jest śmieszna, to trochę XD. Moja babcia miała jakąś dziwną mentalność, że żona powinna mężowi "dać syna", jak się urodziłam ja, a potem moja siostra, to ponoć dzwoniła do mojego taty i pocieszała go, że "no trudno, dobrze że chociaż zdrowe", albo "następnym razem się uda". XD No ale to była moja babcia z poprzednio-poprzedniego pokolenia, nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach mieć takiej mentalności.
@AnonimoweMirkoWyznania trzymaj się tam mirabela, jak potrzebujesz się wygadać o poerdolach to wal śmiało.

Pamiętaj, że nie jesteś niczemu winna i, że każdy okres jest przejściowy. Minęła przemoc, minie i ten #!$%@? czas. Również zniszczona psychika po czymś takim nie jest na zawsze, uwierz mi, coś o tym wiem :)

Pamiętaj, że mała będzie ci turbo wdzięczna i on tego nigdy nie zazna jak dorośnie. Zacznij pracować z młodą, żeby nauczyła się
no dobra, ale czemu wziełaś z nim ślub i urodziłaś dziecko? Bo na pewno widziałaś przed ślubem jaki jest.

Ale typowe. Był przystojny i wysoki. Kij z tym że znęcał się fizycznie i psychicznie, po ślubie się zmieni ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Ciężko współczuć, gdy kierujesz się naturą i patrzysz na wygląd, zamiast
@AnonimoweMirkoWyznania: Trzymam kciuki i życzę dużo siły. Też mam za sobą lata w związku z przemocą psychiczną i wiem, jak trudno ułożyć sobie to w głowie, i wyjść na prostą.
Zapisz się do tej grupy wsparcia. Nic to nie kosztuje i daje dodatkowe wsparcie. Myśl zadaniowo i staraj się nie wybiegać za bardzo w przyszłość w stylu „co będzie za X lat? Jak ja to ogarnę”, tylko skup się na
@AnonimoweMirkoWyznania Możliwe że płeć dziecka była tylko formalnym nibypowodem do rozstania. Fakt że z dupy strasznie. Możliwe że powód był inny - dla mnie zostawić rodzinę, żonę, dziecko, to trzeba mieć papkę zamiast mózgu.
Chociaż możliwa jest jego choroba psychiczna, jakieś ultra zakompleksienie leczone wymysłami na temat płci dziecka.
Jakim śmieciem trzeba być, żeby rozwieść się dlatego, że urodziła ci się córka ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@cutecatboy: pomyśl o milionach Chińczyków, którzy zabijali córki po narodzeniu/lub przed. Posiadanie męskiego potomka jest, dla niektórych mężczyzn, bardzo ważne.
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak to jest jak się wiąże z osobą, która nie zna podstaw biologii. Za płeć dziecka odpowiedzialny jest jedynie materiał genetyczny ojca. Jak ktoś spał na biologii w gimbazie/podstawówce (zależy jak bardzo się jest starym/młodym) to spieszę z wyjaśnieniem:
kobieta ma chromosomy XX
facet ma XY
więc kobieta nie może przekazać chromosomu Y, bo go zwyczajnie nie ma (a przynajmniej nie powinna mieć).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Harven:

nigdy nie zrozumiem dlaczego wy baby jestescie w takich toksycznych zwiazkach?


Psychika ludzka to niepojęta rzecz.
Z resztą facet mógł być normalny, tylko jak się dowiedział, że nie będzie syna to mu #!$%@?ło, bo - patrz wyżej. Psychopaci są wśród nas, nawet nie wiesz tak naprawdę komu rękę podajesz.

Szukałem na końcu jakiegoś #pdk, odnośnika do innego wpisu dla #heheszki ale jednak nie. Ludzie są #!$%@?.

#!$%@?ła akcja.
@AnonimoweMirkoWyznania Myślę, ze byłam w podobnej sytuacji calkiem niedawno. Spokojnie - bedzie lepiej. Celuję, że wciąż nie dosypiasz, bo mala sie budzi w nocy, a do pracy tez chodzisz od niedawna (kilka mies?) po macierzyńskim, a jak na zastępstwo, tu juz na pewno jestes niepewna przyszłości, wiadomka, mogą cie zaraz wylać, a to dziecko chore i znow na zwolnienie, a to to a to tamto.

Żałuję, ze mi tego nikt nie powiedzial