Wpis z mikrobloga

#pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w specjalnie dołączonym mocowaniu i zabezpieczyłem chwilo ręcznikami itp żeby nie wpadało gorące powietrze. Klima chodziła większość nocy w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle? #klimatyzacja #dom #kiciochpyta
AndzejGolara - #pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w spe...

źródło: comment_1624430745tmYDxBDkKo2ZXCKdFy9E2I.jpg

Pobierz
  • 233
@AndzejGolara: Musisz mieć jakąś tandetę. Mam w mieszkaniu "normalną" klimę i ona w 15-20 min zbija temperaturę z 27 do 24 st w salonie mającym 30 m2. Nie wiem jakiej jest mocy, ale włączam ją na lekki nawiew. Twoja jest słabsza, ale to co opisujesz to jakieś nieporozumienie.
Okna mam wszystkie zasłonięte roletami wewnętrznymi. Wszystkie okna są na zachód lub południowy-zachód i wczoraj za oknem było prawie 50 st.
@WielkiElektronig: Kup, tylko taką przenośną, którą możesz wystawić na zewnątrz i do środka wpuszczać tylko zimne powietrze lub taką na dwie rury (jedna do pobierania powietrza z zewnątrz, druga do wyrzutu gorącego). Pierwszy sposób najlepszy bo najlepsza sprawność i ograniczasz hałas w pomieszczeniu. Druga spoko bo też lepsza sprawność, ale pozostaje problem hałasu. OPa rozwiązanie jest najgorsze bo nie dość, że ma klimę o małej mocy, hałasuje i w dodatku wytwarza
@AndzejGolara: Tez kupiłem taka klime. I tez mam taka #!$%@? przejściówkę. Niczym innym nie izolowałem okna. Jak ustawiłem sobie na 18 stopni to tak zajebiscie chłodziło ze w nocy musiałem spać pod przykryciem :D
Pro tip. Kup sobie jakieś porządne żaluzje albo rolety które nie wpuszczają światła i je zasuń nawet w dzień. Gwarantuje że temperatura spadnie.


@Permanentna_Zielonka: otóż #!$%@?! mam rolety 100% odbijające światło, jak się zasłoni to jest ciemno jak w du.. i co? i gówno. światło wpada przez okno odbija się od rolety i odbija sie od okna co skutkuje, że przy oknach jest po prostu jak przy włączonym piecu, jeszcze goręcej
Mieszkam na ostatnim pietrze w wielkiej płycie i czuje jak ciepło z nagrzanego sufitu daje po mordzie :D


@AndzejGolara: dlatego w przypadku prawdziwej klimy jednostka wewnętrzna jest pod sufitem. Bez porządnej izolacji dachu zapomnij o komforcie. Jak masz wysoki sufit to pomyśl o ociepleniu od środka bo pewnie marne szanse na działania współnoty/spółdzielni.