Wpis z mikrobloga

Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 rocznicy w pracy.

Z ostatniej wizyty w Monachium przytargałem kilka suwenirów — przypinki JetBrains, Kotlin i IntelliJ IDEA.

Zróbmy #rozdajo

- jeden secik (trzy piny) wśród komentujących
- jeden secik wśród plusujących

Napiszcie czy i dlaczego korzystacie (albo nie, bo to nie przymus) z narzędzi od JetBrains.
Może czegoś im brakuje czego potrzebujecie? Postaram się odnieść do Waszych odpowiedzi!

Losowanie we wtorek o 21
Zielonki mają zielone światło (konta utworzone przed datą posta).

#programowanie #kotlin #jetbrains #intellij
chrzano - Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia mojego poprzedniego posta o 4 r...

źródło: IMG_9431

Pobierz
  • 197
  • 0
@makzy: Dobry kolega. (σ ͜ʖσ)

@uako Nieźle — pamiętasz, który to był numerek? Ja widziałem IntelliJ IDEA 6 przez chwilę, ale pracę zacząłem ja poważnie od PhpStorm 2016.
@chrzano: Ja miałem nietypową styczność z tym produktem (IJ). Jako DBA korzystam tylko z SQL pluginów w IJ. Ostatnio kazali mi w tym zrobic data model bazki, o dziwo nawet się dało to zrobić bez większych problemów bo byłem dosyć sceptycznie nastawiony do tego narzędzia które jest kombajnem w sumie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@chrzano: Korzystałem z Netbeans przez kilka pierwszych lat w pracy, wkurzało mnie kilka rzeczy w PHPStorm, jak automatyczne zapisywanie plików - w Netbeans miałem niezapisany plik pogrubiony, więc wiedziałem, który miałem ostatnio edytowany i łatwo mi było nawigować, PHPStorm nie dawał takiej opcji - w sumie nadal mam trochę problemów z nawigacją pomiędzy otwartymi plikami.
Co mnie skłoniło do przesiadki? Promocja na Friends Day czy jakoś tak - czyli PHPStorm za
@chrzano ja mam wrażenie ze IntelliJ z roku na rok działa coraz gorzej. Np mam 10 projektów i pracuje nad nimi jak coś wpadnie a tak to głównie nad jednym. Wiec czasem otwieram jeden główny potem trzy inne. Te trzy w ciagu dnia zamykam bo robie fixy i elo i pracuje do konca dnia nad głównym. Na koniec dnia zamykam IDE i wyłączam kompa. Co robi ten cudy i drogi soft na
@chrzano Przeszedłem z Androida na Front-end, więc wybrałem WebStorm. Po pierwsze, ze względu na wygodę (nie musiałem uczyć się obsługi VS Code, a Android Studio i WebStorm to praktycznie to samo), a po drugie, polecił to szef