Wpis z mikrobloga

#pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w specjalnie dołączonym mocowaniu i zabezpieczyłem chwilo ręcznikami itp żeby nie wpadało gorące powietrze. Klima chodziła większość nocy w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle? #klimatyzacja #dom #kiciochpyta
AndzejGolara - #pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w spe...

źródło: comment_1624430745tmYDxBDkKo2ZXCKdFy9E2I.jpg

Pobierz
  • 233
@AndzejGolara chyba lepszy efekt chłodzenia uzyskasz jak postawisz to urządzenie w otwartych drzwiach balkonowych. Problem jest taki, że ciepło które generuje zostaje wyrzucone ale tyle samo powietrza trzeba zassać do pokoju i koło się zamyka bo pewnie nie masz wentylacji i zaciąga gorące powietrze oknem. Na pewno daj wyżutnie do góry okna w sensie wyżej to ciepłe powietrze nie wleci górą okna
@AndzejGolara: jak budynek ma kiepską izolację oraz jest zbudowany z materiałów akumulujących jak beton, silika etc to mury przez kilka dni się rozgrzeją i oddają temperaturę do otoczenia.

Teraz klima musi chodzić nonstop żeby schłodzić powietrze i mury. Jak już je schłodzi to będzie lepiej. Klimę włączaj w pierwszych dniach upałów, żeby nie dopuścić do nagrzania konstrukcji. Tylko jak mieszkasz w bloku jest to ciężkie bo inni mieszkańcy też "nagrzewają" konstrukcję.