Wpis z mikrobloga

@Szaraban: a spoko, to dmuchaj w sufit przez całą dobę, zaizoluj też rurę, bo ona grzeje pokój. Nie wyłączaj klimy bo jak ją wyłączasz to klima z rurą oddają ciepło do pomieszczenia i jeszcze bardziej nagrzewają pokój.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara @sirgorn @Jonn @Stulejman_Wspanialy @jakis_login

Klima przenośna ma sens jak jest dwururowa, tak aby do chłodzenia skraplacza było zużywane powietrze z zewnątrz. Bo tak to zabiera Ci to schłodzone z pokoju, a na jego miejsce szparami w oknach i drzwiach napływa ciepłe z innych części mieszkania i dworu. Ja mam jedno rurowy, ale z kartonu i rury aluminiowej dorobiłem drugą rurę i założyłem na kratkę wlotu skraplacza.
O tak jak @dildo-vaggins napisał.
  • Odpowiedz
@AndzejGolara: tutaj gosc zrobil caly film o tym dlaczego wiekszosc przensnych klimayzatorów jest mało wydajna. Jakby udalo sie zrobic aby ten klimatyzator zaciagal powietrze z zewnatrz do chlodzenia skraplacza to by poprawilo jego dzialanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AndzejGolara: nie chce mi się czytać komentarzy, więc może ktoś to napisał. Chyba najważniejszą rzeczą, jest to, aby gorąca rura miała możliwie najmniejsza powierzchnię, która grzeje pomieszczenie. Jeśli możesz postawić na czymś klimę, tak żeby rura miała najkrótsza możliwa drogę, to raczej da dość dużo. Poza tym, możesz tę rurę czymś odizolować. Dobrze by było gdyby się dało zasysać powietrze z zewnątrz (druga rura), wtedy zmniejszysz efekt podciśnienia w pomieszczeniu.

A
  • Odpowiedz