Wpis z mikrobloga

#pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w specjalnie dołączonym mocowaniu i zabezpieczyłem chwilo ręcznikami itp żeby nie wpadało gorące powietrze. Klima chodziła większość nocy w pokoju 10m2 a rano i tak było 25 stopni :D co robię zle? #klimatyzacja #dom #kiciochpyta
AndzejGolara - #pytanie kupiłem przenośny klimatyzator, rurę umieściłem w oknie w spe...

źródło: comment_1624430745tmYDxBDkKo2ZXCKdFy9E2I.jpg

Pobierz
  • 233
@AndzejGolara: no zależy jak głęboko sprawdzasz temperature, sprawdzając laserowym termometrem środek klimy miałem wynik -2 stopnie (co prawda to był split), oczywiście jak powietrze przez to przechodzi to nie wylatuje -2 stopnie tylko te 10+
@bagielek: co
@AndzejGolara: czemu nikt nie wymyślił takich gotowych kompaktowych klimatyzacji typu split :/
dobra wiem- ze wzgledow bezpieczenstwa z powodu tego czynnika chlodzacego... ale #!$%@? jakos to chyba mozna rozwiazac.
do basenow sprzedaja takie pompy ciepla all in one co ogrzewaja wode i dmuchaja zimnym powietrzem. tylko trzeba pompe wody i zbiornik z woda. ale to juz tyle zachodu ze lepiej po prostu zwykly split xD

@Koloses: i
@AndzejGolara:

Easy install split systems consist of an indoor unit and an outdoor unit. The outdoor unit is pre-charged with refrigerant and the systems are supplied with easy install pipe kits. Simple to follow instructions allow installation in well under two hours.
@AndzejGolara: Kup uszczelkę okienną bo teraz najpewniej całe gorące powietrze z rury jest zasysane od razu do pokoju górą- ręczniki itp. u dołu okna nic nie dadzą bo gorące powietrze będzie się unosiło do góry.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@AndzejGolara: wiesz dlaczego te urządzenia są do dupy? Bo wytwarzają podciśnienie w pomieszczeniach, tzn pobierają powietrze z pomieszczeń i wyrzucają jako ciepłe na zewnątrz, czyli wentylacja domowa zasysa taka sama ilość (ciepłego powietrza) do środka. Idealnym by była klima na dwie rury, jedna do pobierania powietrza z zewnątrz i wyrzucania na dwór ogrzanego, wtedy ciśnienie w pomieszczeniu byłoby takie samo.