Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, czy wraz z Brexitem i utrudnieniami przy emigracji do UK, Polacy i inni Europejczycy zaczną się uczyć amerykańskiej wersji języka angielskiego, a brytyjskie instytucje, brytyjski angielski straci na znaczeniu w #europa #uniaeuropejska ? W sumie jakby nie patrzeć to tylko w Europie się uczymy brytyjskiego angielskiego, choć kontakt mamy głównie z amerykańskim, ech.
Pytam, bo sam mam problem z wyborem wersji, i rozważałem emigrację do UK, ale teraz to już sam nie wiem. Do USA mnie nie ciągnie, tak samo zresztą jak do brytyjskiego akcentu jakoś... Ciężka sprawa, wiem.
#brexit #neuropa #naukajezykow #jezykiobce #jezykangielski #angielski #emigracja #polska #europejczycy #wymowa
  • 23
Trudno się dziwić, bo jakby nie było to angielski jest językiem globalnym.


@Xing77: trochę to dziwne, bo chyba poza Irlandią w żadnym kraju angielski nie jest językiem urzędowym w UE¯\(ツ)_/¯

Chyba, że nasz na myśli brytyjski angielski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Xing77: ale czy to ma specjalne znaczenie jakiego się uczysz? Ja używam brytyjskiej wersji i nie mam problemu z nikim, aby się dogadać¯\
(ツ)_/¯
trochę to dziwne, bo chyba poza Irlandią w żadnym kraju angielski nie jest językiem urzędowym w UE¯_(ツ)_/¯


@Kaczypawlak: Jeszcze na Malcie jest urzędowym, zresztą urzędowymi są języki oficjalne każdego z krajów członkowskich
Dla mnie ma, bo jakby nie patrzeć to akcent którego się uczymy jest używany głównie przez jakieś 3% społeczeństwa brytyjskiego.


@Xing77: a ten akcent nie pozwala ci się porozumieć z resztą? Jak się uczyłem niemieckiego to specjalnie w wersji z akcentem austriackim( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda gadać na zachowanie niektórych...
@Voltix W zasadzie tak. Nieco inny kod kulturowy, inna wymowa, gramatyka i znaczenie słów. Gdyby było inaczej to nikt by nie robił problemu z tego jakiej wersji się uczyć, a z tego co obserwuję to jest to częsty problem dla obcokrajowców. Anglicy często mówią jak to Amerykanie wcale nie znają angielskiego, a mówią jedynie po ,,amerykańsku".

@Kaczypawlak Liczyłem na jakieś poważne rady.
@Xing77: i jeszcze nauka amerykańskiego ma sens tylko jeśli się do USA wybierasz pracować. I łatwo jest nauczyć się tego na miejscu jego już będziesz znał brytyjski

Samą wymowę też chcąc czy nie chcąc poznasz przez amerykańskie filmy