Wpis z mikrobloga

@Szypki_jaszczomp: tragedia u mnie to ocd jest od 10lat i dopiero tera ide leczyc bo praktycznie ocd mi sie #!$%@? wszedzie nawet mam caly plan dnia ustawiony i moj kazdy dzien wyglada tak samo bo jak zrobie inaczej to mnie ocd dojedzie

A teraz wlasnie ide 18marca do psychiatry i zobaczymy co bedzie ja to myślałem, że jedna wizyta i koniec a tu takie słowa to kurde #!$%@? troche
Ale w
@tylkoponsfw: jak ocd zakazuje w gierki? Co jest nie tak?
U mnie jest tylko mycie rąk co chwilę, chodzenie sikać przed każdym wyjściem nawet jak mi się specjalnie nie chce, sprawdzanie klamek czy są zamknięte i mycie rąk po nich. Czasem te sprawdzanie klamek zajmuje mi godzinę nawet ale to rzadko. Pewnie cos jeszcze się znajdzie
@Szypki_jaszczomp: U mnie to jest tak ostry stan, że mam cały plan dnia ustawiony i jak coś źle zrobie to mam takie dziwne uczucie jakby dreszcze i natrętne myśli, że jak nie poprawie czegoś co źle z planu dnia zrobiłem to by mnie uj strzelił na miejscu po godzinie,
a co do tego ocd no to nie wiem jak to wytlumaczyc ale po prostu mam zakaz na gry bo raz #!$%@?
@tylkoponsfw: pewnie bedzie Ci ciezko, wszystko sprowadza sie do tego ze bedziesz musial ograniczac mycie rak i sprawdzanie klamek. Terapia to jedno,ale musisz sam sobie wytłumaczyć ze nie musisz tego robic.
@Shely: wiesz jakby to było tylko mycie rak to bym nawet nie szedl do lekarza, ale ja to po prostu mam plan dnia ustawiony ktory wykonuje juz codziennie od 3miesiecy i przed wykonaniem jakiejs czynnosci np wziecie telefonu jak jestem na komputerze to musze wykonac rytualy kilka razy filmik powlaczac do tego w myslac swoje rytuały odprawic i wtedy dopiero moge wstac i wziac telefon
@tylkoponsfw: wiem. Najgorzej ze po jednej obsesji dochodzi następna. Probowales medytowac? Oleje cbd? Naturalne wyciszenie,nauka oddychania? Wiadomo ze leki wyciszą ale moze warto sprowac roznych metod zanim sie skonczy na chemii.
@Shely: Ogólnie to mycie rąk mam od 10lata i dotykanie po kilka razy ale teraz od 2020 marca to te ocd się coś rozwnięło i na wszystko mam np. jak gram wlola to musze caly czas kólkiem od myszki ruszac bo vzuje sie niepewny ze kamerka nie jest oddalona (ale teraz juz nie gram bo ocd zakazalo) i inne ktore wyzej napisalem jak plan dnia i jak cos zle zrobie np
@tylkoponsfw: znaczy no "lepiej nie brać" to słabe określenie. Ssri zwykle pomagają, np na depresję ale efekty uboczne są.
Po paroksetynie miałem mało energii, dużo większy apetyt i się ulałem (choć to idzie kontrolować np licząc kalorie).
Byłem ospały, spałem bardzo długo, leżałem długo. Moja depresja do tego miałem wrażenie że się pogłębiała. Miałem też dziwne myśli, jakbym nie był sobą. Nie umiem tego opisać. Jak czytałem stare wiadomości do niektórych