Wpis z mikrobloga

Musze sie upewnic czy to ja czasem nie robie cos zle XD
Strefa ruchu.
bardzo czesto jak jade jako czerwony to zatrzymuje sie by ustapiec zielonemu z prawej a ten tez sie zatrzymuje xD a jak ktos za mna jest to jeszcze trąbi xD Czy zielony ma na 100% pierwszenstwo przed jadacymi z lewej strony???
#polska #polscykierowcy #ruchdrogowy #prawo #wpolscejakwlesie #grzyby
Pobierz hadesPL - Musze sie upewnic czy to ja czasem nie robie cos zle XD
Strefa ruchu. 
bard...
źródło: comment_1608973935xqHN4II01ZKNMKYpNPSTxx.jpg
  • 50
@hadesPL: Tak, masz rację, powinno się ustąpić temu z prawej. Natomiast ja sam często nie stosuję się do tej zasady, bo jeśli się zatrzymam, dzieje się to samo co u Ciebie - zaczynają mnie trąbić i robi się chaos.
Do tego ten z prawej sam nie wie co robić.

Wszystko zależy w jakich sytuacjach, są właśnie czasem takie miejsca, że wydaje się, iż masz pierwszeństwo, choć go nie masz itd.. na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hadesPL: tak swoją drogą to na rondach jest podobnie. Auto na rondzie ma ustępować wjeżdżającemu(też reguła prawej ręki) o ile on nie ma znaku "ustąp pierwszeństwa" jednak takie ronda w przyrodzie nie występują
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hadesPL: Ludzie zapominają, że na większości parkingów skrzyżowania są równorzędne. W moich rodzinnych stronach zarządca parkingu oznaczył każde skrzyżowanie pierwszeństwem bo za dużo spięć było miedzy kierowcami. Jeden gość startował do mnie z łapami, bo śmiałem stwierdzić, że się myli i nie ma pierwszeństwa.
włączanie się do ruchu jest tylko z samego miejsca parkingowego


@Hans_Olo: bzdura, włączaniem jest też wjeżdżanie na drogę publiczną z obiektu przydrożnego, na przykład z parkingu. Masz to zaraz w punkcie pierwszym:

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-17

I teraz konia z rzędem temu, kto będzie w stanie jasno i bez wątpliwości rozstrzygnąć, gdzie na wrzuconym przez OPa zdjęciu kończy się parking, a gdzie zaczyna droga publiczna.
@Hans_Olo: na zdjęciu nie widać, gdzie konkretnie zaczyna się droga publiczna a gdzie kończy. W zasadzie powinna za znakiem "parking" jeśli nie ma oznaczeń o drogach wewnętrznych, ale to też może być mylące.

Niekiedy po prostu nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, gdzie konkretnie przebiega granica między parkingiem a drogą publiczną.