Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta

Miarsy, dajcie no jakis najprostszy przepis na platki owsiane na śniadanie, bo jestem analfabetą kuchennym i trzeba mi wszystko tłumaczyć krok po kroku, a znudziło mi się jedzenie jajecznicy z 5 jajek z bułką na śniadanie i 3 bananów na drugie. No i nie mam żadnych pomysł co by zmienić. Robię masę.
  • 13
@turbine: chopie ja ci dam taki przepisik że głowa mała. Ja akurat robię z płatkami jaglanymi no według mnie są smaczniejsze ale owsiane też mogą być. Dajesz tam sobie płateczki zalewasz wrzątkiem. Czekasz z 3 minuty dodajesz do tego tak z 100g jogurtu naturalnego, dwie miareczki białka, trochę kakao i mieszkasz wszystko. Jak już wymieszasz to wkrajasz sobie jednego banana. Dodatkowo pokrój sobie jakiegoś batona typu mars, snikers (co tam lubisz)
@turbine: jak nie chcesz zbędnego curku w postaci np żurawiny czy bananów to polecam zalać płatki wrzątkiem ale tylko minimalnie żeby woda nie wypływała na wierzch, a jednocześnie płatki zmiękły, w międzyczasie w shakerze rozdrabniasz białko z odrobiną wody dosłownie łyżką i dodajesz masło orzechowe (ilość masła i białka w zależności od makro jakie chcesz) i wlewasz do płatków i mieszasz, masz taką gęstą owsianą papkę o smaku orzechowym, mi wchodzi
@turbine: 100g płatków owsianych, banan, 15g rodzynek, 15g żurawiny. Takie coś zalewasz białkiem (ja daje 2x30g bezsmakowego WPC + 15g kakao) z 300ml wody albo mleka i odstawiasz na noc do lodówki. Rano wstajesz i masz napęczniałe płatki i najlepszy posiłek na świecie. I tak wygląda 90% moich śniadań od 2014 roku.
@turbine: ja robię tak: 40g płatków wsypujesz do garnka, wlewasz szklankę mleka, gotujesz i mieszasz aż zrobi się papka xd wkładasz do pojemniczka, jak ostygną to dodaje sb żurawinę, mieszankę orzechowa z paczki, banan w plastrach, ewentualnie jakieś musli albo nesquik, jak ostygną to do lodówki i rano jem