Wpis z mikrobloga

Z jakich źródeł wiedzy korzystacie odnośnie np. czasu trwania regeneracji poszczególnych partii mięśniowych i w sumie odnośnie ogólnej wiedzy dotyczącej ćwiczeń, regeneracji itp.

Pytam, bo ostatnio łapię się za głowę, bo sprzeczne informację mam na różnych stronach np.

- Nie bierz lodowatego prysznicu po treningu vs bierz lodowaty prysznic
- Białko na noc vs białko lepiej nie na noc

Dobrze jest mieć jednak sprawdzone źródła wiedzy.

#mirkokoksy #dieta #regeneracja i dodaje #keto bo tak się żywię i z wiem, że sporo świadomych ludzi tam jest.
  • 9
@WalczeZDuchami: no niestety wiem, staram się to przesiewać i sprawdzać, no ale to bym musiał chyba biologię studiować :D

@plantpower: no jasne, tylko, że właśnie chciałbym więcej poczytać o tym centralnym układzie nerwowym, z czym to się właściwie je.
@Filem00n: przykłady

Typ numer 1 będzie trenował do upadku 3-5 seriami i za 2-3 dni będzie mógł trenować tę samą partię i dołoży jeszcze ciężaru, bo jego układ nerwowy będzie już gotowy do kolejnego wysiłku

Typ numer 2 będzie trenował do upadku i spowoduje to za duży stres dla układu i za duży stres metaboliczny nawet jak da odpocząć mięśniowi przez 7 dni, a 5 serii zajedzie mu ciało

Ja należę
@plantpower: o, dzięki wielkie, to już jest konkret ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem raczej pomiędzy, choć miewam okresy, że ćwiczę czasami codziennie i jest elegancko bez zmęczenia, a innym razem czuje się wyrąbany, cóż