Wpis z mikrobloga

@Detonator: Ja dopiero ok 35 dni i do tego ostatnie 10 bardzo słabo. Trudno powiedzieć, duolingo wbrew pozorom szybko się nudzi i na pewno trzeba pomyśleć o czymś innym. Włoski jest bardzo łatwy, imho nie ma sensu się oddzielnie uczyć gramatyki, lepiej się zająć czytaniem obcojęzycznych tekstów i podobnych :P
@proximacentauri: Ogólnie po całym tym czasie, który spędziłem na duolingo (zacząłem chwilę przed wyzwaniem a do tego sporo pracy mam) mam wrażenie, że rozwijanie umiejętności jest nieco nienaturalne. Ale i tak postaram się działać w drugiej turze ;)
@Rajca: coś w tym jest. Ostatnio rozmawiałam z kolegą z Włoch i pochwaliłam się, że uczę się ich języka. Umiałam bezbłędnie powiedzieć zdania typu 'gdzie oni trzymają kurczaki?' albo 'nasze motyle przebywają w zoo', ale nie umiałam odpowiedzieć na pytanie 'jak się masz?' :D
mam wrażenie, że rozwijanie umiejętności jest nieco nienaturalne


@Rajca: Może i jest w tym trochę prawdy, ale jak tak będziemy się uczyć powoli, to wszystko zacznie się łączyć w jedną układankę :)
Hej hej hej, wróciłem już ;) @Detonator @Rajca @proximacentauri

Napisałem maila ostatnio w sprawie odpowiedniego osiągnięcia za udział w wyzwaniu, jednak ze strony administracji możliwe ono będzie dopiero przy kolejnych edycjach i jeśli już takie osiągnięcie się pojawi, proponowałbym je przyznawać dopiero po ukończeniu danego drzewka w wybranym języku :)

Ja oczywiście nie mam zamiaru się poddawać, jeśli chodzi o kontynuowanie mojej nauki, teraz jednak mam trochę dużo pracy (sesja nadchodzi) i