Wpis z mikrobloga

Jako że swoją przygodę z siłownią zacząłem niedawno i w sposób trochę spontaniczny to mam pytanie jakby z natury siłowej. Celuje ogólnie w trójbój, ale podróż zacząłem od samej ławki widząc, że mam do tego predyspozycje. Po zaledwie kilku miesiącach na ławce wyciskam prawie 150% BW na 1 powtórzenie, ale nie tykałem martwego i siadów ze względu na małe problemy na dole pleców (przodopochylenie miednicy). Nie chcę skończyć tak, że mój wynik na ławie będzie większy niż te dwa xd więc pytanie- czy mogą przez taką postać rzeczy wystąpić pewne problemy? czy ogólna siła wyrobiona w wyciskaniu leżąc pomoże szybko sprogresować w martwym i siadzie tworząc naturalny balans pomiędzy tymi bojami?
#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 4
zy ogólna siła wyrobiona w wyciskaniu leżąc pomoże szybko sprogresować w martwym i siadzie tworząc naturalny balans pomiędzy tymi bojami?


@smok_bozy: raczej bym powiązał przysiad z martwym, że ćwiczenia te mogą wzajemnie wspomagać progresję. Bo niby jak, ćwicząc wyciskanie chcesz przyśpieszyć postępy w przysiadzie czy martwym?
BTW A skoro masz problemy z plecami, to nie lepiej ćwiczyć po prostu rekreacyjnie, bez szarpania się w trójboju?
@vostok: napisalem ze to tylko przodopochylenie miednicy czyli nic takiego poważnego a wyciskanie na plaskiej to cwiczenie mocno wielostawowe więc jakos napewno ta ogolna sila czlowieka idzie do przodu
@smok_bozy:
Skonsultuj z fizjoterapeutą czy Twoje drobne problemy stanowią przeciwwskazanie do tych ćwiczeń. Wątpię, byś nie mógł robić ich na mniejszym ciężarze.

a wyciskanie na plaskiej to cwiczenie mocno wielostawowe więc jakos napewno ta ogolna sila czlowieka idzie do przodu


Nie, do przodu idzie siła klatki, tricepsa i przodu barków. Ewentualnie troszkę pleców jak mocno te łopatki ściągasz. Mniej więcej zerowe przełożenie na przysiad i martwy.