Wpis z mikrobloga

@Del: a Ty nie rozumiesz, ze to zadanie nie tylko z matematyki i to w systemie dziesiętnym, tylko z czytania ze zrozumieniem i ogólnego myślenia?
I zrozumienie, ze pytano o ptaki wiec odpowiada sie o ptakach jest częścią tak samo ważna jak policzenie.
I równie ważne zeby to samodzielnie napisać ręka, bo to tez jest cel szkoły dla dzieci w tym wieku
Jakby zadanie brzmiało:

na parkingu stało 18 Nissanów, po chwili 7 samochodów odjechało

to #!$%@? co też byś sapał, że nie wiadomo jakich 7 samochodów odjechało? No kisnę.


@radziuxd: przejdź się na najbliższy parking jakiegoś hipermarketu. Policz, ile tam jest zaparkowanych Nissanów. Załóżmy, że 18 - powiedz to koledze. Potem powiedz, że 7 aut wyjechało z tego parkingu i zapytaj się go, ile aut pozostało na parkingu.
Potrafisz sam odpowiedzieć na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@edgar_k: Ale ja nie krytykuje ucznia, tylko #!$%@?ącego się głupot nauczyciela! #!$%@?, ile można tłumaczyć... Musisz zajebistym ziomem na imprezach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Nieszkodnik: #!$%@? nawet tego nie skomentuje, bo nie wiem co Ty #!$%@?. Tu mamy w dwóch zdaniach zadanie dla dziecka, a Ty dajesz #!$%@? o wychodzenie na prawdziwy parking i liczenie rzeczywistej ilości samochodów, weź tabletki i się wyloguj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@? nawet tego nie skomentuje, bo nie wiem co Ty #!$%@?. Tu mamy w dwóch zdaniach zadanie dla dziecka, a Ty dajesz #!$%@? o wychodzenie na prawdziwy parking i liczenie rzeczywistej ilości samochodów,


@radziuxd: śmiałeś się z przykładu o 18. Nissanach, to dostałeś przykład 18. Nissanów :-)
I jak już sam pewnie zdołałeś zrozumieć, zadanie było nieprecyzyjnie sformułowane...
na moje to systemowe przygotowanie do bycia amebą robiącą wszystko pod klucz.

@Wejszlo: Dokładnie tak pomyślałem, jak to zobaczyłem. Jak inaczej wytłumaczyć, że w podręcznikach do matematyki dla najmłodszych roi się od takich debilnych zadań, uczących czegoś co nie ma nic wspólnego z matematyką? Później człowiek idzie do liceum i wielkie zdziwienie, że jest #!$%@? za brak zrozumienia matematyki.

@Nieszkodnik: Miałem kolegę w liceum, który zadania rozwiązywał tak, że zaczynał