Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
@Thorkill: Zapraszam do Łodzi - w takich firmach jak: Barry Callebaut, McCormick, Whirpool, dostanisz od ręki 5,5 brutto + premia i benefity za roczne doświadczenie. Stanowisko: księgowy w dziale zobowiązań/należności. Za raportowanie cyz księgę główną dostaniesz +1k brutto więcej.
Ale niestety realia są inne, jak widzisz po odpowiedziach w wątku


@Rabusek: Realia są takie jak dałem wyżej dane GUS-u. I to są fakty. A wyobrażenie dzieciarni z wykopu o polskim rynku pracy zawsze w końcu zderzają się z rzeczywistością. I to zderzenie zwykle bywa bolesne.

Zaraz po studiach mgr, pierwsza praca w korpo w Krakowie 3.3k brutto, bez wczesniejszego doswiadczenia. To bylo 7 lat temu.
@kult_cwaniaka: wtf. nie napisalem ile godzin (~65h tygodniowo), jaka konkurencja (zaglebie meblarskie- kilkunastu podwykonawcow Agata Meble, Ikea, export bezposrednio do niemiec itp) i jakie stanowisko (tapicer startuje z 25zl na godzine).
@hehenuanek: pracujesz w finansach? zapytam z ciekawości za co tam sie tyle płaci?
IT rozumiem, sam w tym siedzę i wiem jaki to jest gnój - IT nie dość że jest stosunkowo trudne to jeszcze zmienia cię w cyborga, zmienia mentalność. Musisz sie temu poświęcać nawet po pracy, a z goścmi z IT pogadasz tylko o IT.
Ale finanse? XD przeciez to dosc sympatyczne stanowiska w wiekszosci nie wymagają nawet studiów
@azetka mierzenie osiągnięć człowieka po jego dochodach i portfelu jest błędne i fałszywe. Miło, że zarabiasz więcej niż Twoja Mama, pytanie tylko ile z tego wydajesz z ile inwestujesz lub oszczędzasz , bo jeśli masz 4,5 tys pln na rękę ale 2tys PLN z tego oddajesz jako rata kredytu i mieszkasz w domu którego właścicielem jest bank, to wolę zarobki Twojej Mamy i jej uczenie cudzych dzieci.
@Rabusek pisałem o domu, nie mieszkaniu. Skoro wiele samochodów jeździ na blachach warszawskich i innych wojewódzkich bo bank trzyma łapę na pojeździe aż spłacisz pewną wartość to dlaczego nie na nieruchomości ? Juz nawet nie wybudujesz sobie domu dysponując całą sumą tylko przynosisz kolejne faktury i dostajesz transze kolejne na nie.
nie wierzę że 95procent osób zarabiających 5k brutto ma ponad 40 lat , to nie jest aż tak dużo , nie mówię że mało jak na polskie warunki ale też bez przesady


@AndyMendy: Pamiętaj że te dane nie obejmują samozatrudnienia. Więc gdyby dodać tych ludzi to na pewno struktura procentowa by się zmieniła Ale podaje dane które są. Innych na tak wielkiej próbce (chyba niecałe 10 mln rekordów) nie ma.

A
@azetka:

jasne że nie każdy człowiek dostanie tyle w pierwszej pracy. Ale rozumiem że w takim razie mamy podejście że nauczycielem też może być każdy ( ͡º ͜ʖ͡º)


a kogo ty chcesz zatrudnić aby nauczał dzieci dodawania ułamków? Ja 2 lata po skończeniu matematyki też już pewnie zarabiałem więcej niż moi nauczyciele tego przedmiotu z ponad 20-letnim stażem. Różnica między mną a nimi jest taka, że
@Thorkill:
5000 brutto to dużo? W pierwszej pracy po studiach tyle dostawałem i nie pracuje w IT, ale w branży technicznej. Proszę Cię nie gadaj głupot, taka pensja to nie są żadne kokosy. Te wszystkie mieszkanie, domy, bmw i audice to skąd się biorą? Myślisz, że mają je ludzie co zarabiają 3 tyś? 5k brutto w dużym mieście to w pierwszej pracy dostajesz. Te dane gusu o zarobkach to włóż miedzy
@Teraznaspokojnie: Pytam się na poważnie. Możesz napisać o jakim mieście myślisz kiedy piszesz 4k za programowanie PLC bez wykształcenia i doświadczenia? Jakbyś jeszcze podał nazwę takie firmy to byłbym wdzięczny.
@fillif: sprawdziłem pracuj.pl tu z kolei piszą o medianie 6200 w 2017 roku, kiedy istniało jeszcze bezrobocie. Czyli albo po znajomości, albo jakiś wpis w cv i w międzyczasie gryźć tynk ze ścian, a potem jakoś będzie xD
Realia są takie jak dałem wyżej dane GUS-u. I to są fakty. A wyobrażenie dzieciarni z wykopu o polskim rynku pracy zawsze w końcu zderzają się z rzeczywistością. I to zderzenie zwykle bywa bolesne.


@Thorkill: Po pierwsze, to pokaż, skąd wziąłeś, że te wyższe zarobki osiągają ludzie po 40 r. ż.? Z tego co wiem to w GUS akurat takich danych nie ma, ale może się mylę.

Po drugie według mnie
@Thorkill weź idź stąd pisowcu xD w końcu zrozum że społeczeństwo jest za nauczycielami a kosmiczne 5.5 k to może Zalewska miała xd za którą jak zawsze przepraszam jako obywatel Świebodzic tfu
@Thorkill: tak jak czytam to ci moge zaoferowac awans, mam do posprzatania pokój jeden, oferuje tak z 5zł, z tego co widze to dla ciebie to i tak awans społeczny i finansowy XDD
@azetka no ja się jej nie dziwię. Mija mama też jest nauczycielką z zawodu. Uczyła ok 15 lat. Jej zdaniem to najlepsza praca na świecie. Jeszcze w małej wiosce, gdzie nie ma takiej patologii jak w dużych miastach..

Mówiła, że troszkę trudniej miała, bo będąc nauczycielem polskiego, musiała czytać wypracowania.

Ale jak przyszłą plastyka, muzyka, historia to wyjebongo, przygotować sobie lekcje dla 3 roczników i lecisz co roku to samo :)
Młodzi ludzie są obecnie bardziej asertywni i bardziej wierzą w siebie, więc nie dadzą sobą tak łatwo pomiatać, i jak im się cokolwiek nie spodoba - od razu zmieniają pracę. Na rozmowach kwalifikacyjnych od razu żądają rynkowych stawek i nie są fałszywie skromni, wiedzą, ile można kasy na danym stanowisku dostać i oferty poniżej po prostu odrzucają - dzięki temu pewnie faktycznie sporo z nich nie miało "przyjemności" pracować w Januszpolach, ale