Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
wez Trolkilowi wyslij swojego pita


@katius: Piszesz do gościa, który jest tak zdesperowany ze chce się zgłosić o pracę do jakiegoś bieda-startupu z Wrocławia, klepiącego smieciowy kod podwykonawcy zatrudniającego wszystkich jak leci na umowy typu B2b z system premiowym. Czyli jakaś podstawa nieduża plus obiecywane złote góry jako premie za skończone projekty. Tyle że te premie są uznaniowe i jak widać z tych komentarz na gowork ludzie ich potem nie dostają.
@katius: Piszesz do gościa, który jest tak zdesperowany ze chce się zgłosić o pracę do jakiegoś bieda-startupu z Wrocławia, klepiącego smieciowy kod podwykonawcy zatrudniającego wszystkich jak leci na umowy typu B2b z system premiowym. Czyli jakaś podstawa nieduża plus obiecywane złote góry jako premie za skończone projekty. Tyle że te premie są uznaniowe i jak widać z tych komentarz na gowork ludzie ich potem nie dostają.


@Thorkill: iks #!$%@? de
no no, u nas tak samo, to chyba typowa praktyka, albo pracujemy w tym samym korpo xd


@boguchstein: Raczej powszechne jest to skąpienie kasy na ubruttowienie składki.

@Thorkill: Trollkilku, ale ja ci dałem dwa ładne ogłoszonka, jedno na 4.3k brutto, drugie na 6k brutto, czemu się do nich nie odniesiesz misiu purchaty?

oj tam. Każdy może wziąc kredyt na 30 lat i szpanować w internetach( ͡° ͜ʖ ͡
w każdym dużym mieście dostaniesz +5k brutto jak masz rok doświadczenia, łeb na karku i studia techniczne (branża ofc IT - bo tylko ją znam)


@Ravciu: Bieda.

Poszukałem PIT swojego pierwszego zaraz po studiach (zblakł #!$%@?, kilka lat już ma), gdzie przepracowałem w roku podatkowym ze trzy kwartały - wyszło ponad 45k brutto, i to bez wliczenia premii rocznej (bo byłą w tamtym PAŃSTWOWYM miejscu pracy dawana w styczniu, czyli w