Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
studia techniczne (branża ofc IT - bo tylko ją znam)


@Ravciu: IT być może, nie chce się kłócić. Choć dochodzą mnie głosy że czasy wysokich zarobków w IT dosłownie dla każdego absolwenta kierunku informatycznego minęły jakiś czas temu. Ale nie chce się mądrzyć bo w tej branży nie pracuje. Choć coś tam o niej wiem z rożnych opowieści.
Mogę powiedzieć o mojej branży z wykształcenia czyli ekonomia/bankowość. Gdy zaczynałem jakiś czas
IT być może, nie chce się kłócić.


@Thorkill: Dałem dwie oferty spoza IT z "wysokimi" zarobkami. Odnieś się do nich, a nie #!$%@? od rzeczy.

Mogę powiedzieć o mojej branży z wykształcenia czyli ekonomia/bankowość. Gdy zaczynałem jakiś czas temu pierwszą pracę w banku po studiach (jeden z pięciu największych w Polsce) dostałem na start trochę powyżej wtedy obowiązującej pensji minimalnej jako tzw. podstawę plus comiesięczne premie w wysokości 50 proc. pensji
Po prostu byłeś (o ile w ogóle) bardzo kiepskim absolwentem ekonomii, skoro zamiast do analiz musiałeś iść do sprzedaży.


@hehenuanek: Widać że pojęcia nie masz o czym piszesz ale pierniczyć swoje pseudo-mądrości musisz żeby się poczuć lepiej.
Ok jesteś mistrzem. Jesteś najlepszy. A teraz daj mi spokój.
@hehenuanek: no chciałem pokazać, że nie każdy robi za dobre pieniądze. Jak nie pasuje to niech zmienią pracę, proste. Nauczyciele myślą, że w Polsce każdy robi za średnią krajową...zresztą im się nie dziwię. Jak widzą dzieciaków, którzy mają wszystko, a oni nic to wiadomo - zazdrość. No i nie oszukujmy się, praca nauczyciela 18h tygodniowo.
No i nie oszukujmy się, praca nauczyciela 18h tygodniowo


@Neaopoliti: Praca nauczyciela to normalny etat, w tym 18 godzin "przy tablicy".

no chciałem pokazać, że nie każdy robi za dobre pieniądze.


@Neaopoliti: I co z tego?

Jak nie pasuje to niech zmienią pracę, proste.


@Neaopoliti: Albo żąda podwyżki, albo i strajkuje, też proste.
@hehenuanek: raczej u prywaciarza nie można strajkować, bo na miejsce pracownika jest ktoś inny chętny. To samo z nauczycielami, mamy niż demograficzny, który jest obecnie w szkołach + likwidacji gimnazjów i szkół na wsi. To było wiadome już 10 lat temu, że ilość nauczycieli jest za duża i muszą zmieniać zawód. A czemu tego nie robią ? Bo nie chcą stracić przywilejów jakie mają z pracy, głównie chodzi o emeryturę, im
raczej u prywaciarza nie można strajkować, bo na miejsce pracownika jest ktoś inny chętny.


@Neaopoliti: Ależ można, w Biedronce strajkowali.

Bo nie chcą stracić przywilejów jakie mają z pracy, głównie chodzi o emeryturę, im wyższy staż tym większy % kasy na emeryturę z ostatniej pensji z okresu 12 miesięcy.


@Neaopoliti: Nie masz pojęcia o sposobie obliczania emerytury.
@azetka: No i super ale co to zmienia. Pensje nauczycieli to efekt nie 3 lat rządów PiS a lat zaniedbań.Jeśli nauczyciele zarabiali pensje X to po 3 latach nie mogą zarabiać 2x czy 3x, rząd proponuje im realną podwyżkę w wysokości 10-15% to znaczący wzrost w ich budżecie.Jeśli nie rozumieją tego ludzie po studiach wyższych to strach pomyśleć czego nauczają nasze dzieci.
@azetka: powiem tak, masz rację. Moja edukacja nie była udana, bo trafiałem na samych cymbałów. W szkole średniej co roku miałem inną nauczycielkę od matmy i ciężko było się przygotować do matury na profilu inf-mat. Wg mnie powinni wybrać tych lepszych nauczycieli, dać im podwyżki i tyle. A większość nauczycieli to niesamowici gamonie i tyle. Dlatego nikt ich nie za bardzo lubi.