Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 811
W wieku 26 lat, mając ukończone studia pierwszego stopnia, zarabiam więcej niż mama - nauczycielka, która ma więcej lat doświadczenia niż ja życia, znacznie więcej spędziła edukując się (jakieś podyplomówki czy inne takie) i ma chyba wszystkie możliwe dodatki jakie może mieć nauczyciel.

I ona się ze mną zgadza, że obecnie żeby zostać nauczycielem to trzeba mieć albo spore pokłady powołania, albo nie mieć głowy na karku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#strajknauczycieli #edukacja #niewiemjaktootagowac #chwaliszsieczyzalisz
  • 355
@azetka: a mama cokolwiek robiła innego w życiu? Moja zawsze mówiła jak to ciężko ile roboty a bez tych wakacji to by nauczyciele na głowę dostali taka to ciężka psychicznie praca. A potem zmieniła pracę po 25 latach i została kierownikiem w urzędzie i śmieje się teraz że swoich głupot jak pomyśli jaka to była łatwa praca i ile miała czasu dla rodziny i mniej stresu.
czy odróżniasz małą firmę od tej, która obecnie w Polsce zatrudnia najwięcej osób (biedronka) i ma związek zawodowy.


@Neaopoliti: Nie pisałeś o "małym prywaciarzu", tylko o prywaciarzu", to co masz za problem? Odejść od wyzyskiwacza, tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WyjmijKija: z tego co wiem robiła. Poza tym jak rozumiem według Ciebie wyznacznikiem wartości pracy jest poziom stresu? To powiem Ci że nie mam pojęcia czemu teraz zarabiam więcej niż w mojej poprzedniej gównorobocie, gdzie musiałam zapierniczać i odbierać reklamacje od klientów :/ pójdę do szefa i powiem że potrzebuję obniżki, bo się za mało stresuję
i czemu się nie pakują


@Maneharno: Bo pensje są za niskie?

No tak przecież od 3 lat mamy hiperinflację jak w Wenezueli dlatego powinniśmy podnieść zarobki o prawie 100%. Nie kompromituj się.


@NiebieskaTrybuna: Powinniśmy je najpierw wyrównać do normalnych kwot (3.5 tysiąca brutto za prace umysłową to nie jest normalna kwota), potem rokrocznie waloryzować o inflację oraz ewentualnie dawać kolejne podwyżki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maneharno: może na przykład do tej pracy idą osoby, które gdzie indziej by wcale więcej nie zarobiły? Ostatnio odkryłam, że koleżanka ze szkoły która, łagodnie rzecz ujmując, nie była tytanem intelektu, skończyła pedagogikę.
ale zrozum że wciskanie lokat w oddziale to jest zawód do którego wystarczy wykształcenie gimnazjalne


@klonopin-retard: średnie

https://www.pracuj.pl/praca/doradca-klienta-ciechanow-grodzisk-mazowiecki-legionowo-minsk-mazowiecki-mlawa-ostroleka-otwock-piaseczno-pruszkow-siedlce-sochaczew-warszawa-wyszkow,oferta,6744637?sug=oferta_bottom_bd_2

Niby wymagają doświadczenia, ale zaznaczają że osoby bez doświadczenia mogą iść na młodszego coś tam coś tam.

Ale fakt, duża część pracy w bankowości nie wymaga studiów. Swego czasu otarłem się o centralę banku, i duża część młodszych specjalistów była w trakcie studiów.
@hehenuanek: Nie da się wyrównać w rok, to jest właśnie efekt wieloletnich zaniedbań. Można powoli stopniowo doprowadzać do podwyżek np. co rok 10% ale jednorazowa podwyżka o 70 80% byłaby kataklizmem dla budżetu już nie mówiąc o tym, że stworzyłoby to niebezpieczny procedens bo zaraz po nich przyszliby policjanci, górnicy, lekarze, że oni też chcą zarabiać więcej.
widać że mieszkasz na jakiejś zabitej dechami wsi, jak zresztą cały proletariat, znaczy elektorat PiSu i nie masz pojęcia jak to wygląda w jako-takiej cywilizacji XD


@Przegrywek123: Ale no co ty, to my nie znamy życia i realiów, a nie Trollkill, smakosz rynku pracy i degustator rzeczywistości, co po ekonomii idzie sprzedawać lokaty i się dziwi że #!$%@? płacą xD
Można powoli stopniowo doprowadzać do podwyżek np. co rok 10% ale jednorazowa podwyżka o 70 80% byłaby kataklizmem dla budżetu już nie mówiąc o tym, że stworzyłoby to niebezpieczny procedens bo zaraz po nich przyszliby policjanci, górnicy, lekarze, że oni też chcą zarabiać więcej.


@NiebieskaTrybuna: "Wystarczy nie kraść" + kasacja 500plus + kasacja etatów kapelanów i katechetów + cofnięcie wszystkich dopłat do kościoła i programów modernizacji obór na wisach dałoby kasy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Rabusek: Realia są takie jak dałem wyżej dane GUS-u. I to są fakty. A wyobrażenie dzieciarni z wykopu o polskim rynku pracy zawsze w końcu zderzają się z rzeczywistością. I to zderzenie zwykle bywa bolesne.

@Thorkill: w dupie byłeś, gówno widziałeś. Powoływanie się na dane z GUS w tym wypadku to jak powoływanie się na sondaże przedwyborcze z TVP