Wpis z mikrobloga

Witajcie!

Chciałbym napisać o wierzeniach (a w szczególności o podejściu do śmierci) współczesnych Polaków. Tworzę kilka opowiadań rocznie, niezbyt dobrych, ale coś tam działam. Potem wrzucę je na forum - i tyle. Lecz od pewnego czasu marzy mi się coś większego.

Moja koncepcja wyglądała następująco:
Zbiorę kilkaset (a może tysiące, miliony, miliar...) ludzi, którzy odpowiedzą mi na pytania egzystencjalne; chciałbym wejść z nimi w dialog i wyciągnąć jak najwięcej. A potem zebrać wszystkie rozmowy do kupy, zmieszać to z (rozsądnymi) współczesnymi pracami naukowo-filozoficznymi, dodać trochę od siebie; jeszcze szczypta Związku X i gotowe!

Z jednej strony wydaje się to wielkim projektem, w rzeczywistości wymagać będzie jedynie sporej dawki cierpliwości. Dam radę ;) Tylko mam problem - kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Czy będę w stanie zachęcić jakiekolwiek osoby do tego projektu? Macie jakieś pomysły? Wykop często radził sobie z niejednym problemem :)

#religia #wiara #smierc #buddyzm #katolicyzm #hinduizm #latajacypotworspaghetti #ksiazki #kultura #psychologia #chrzescijanstwo #pomocy #egzystencjalizm #filozofia
  • 28
@Urubamba: W sumie fajny pomysł, jakbyś szukał chętnych na rozmowę to zgłaszam się na ochotnika. ;) Mirki wyżej dobrze Ci radzą żebyś przetestował wstępnie pytania na paru osobach i dostosował na podstawie tych pierwszych rozmów.
@Heibonna @Horkheimer @Liwiia @Mellross @Tom_Ja @phoe @gzres
@FurTemporis
Dziekuje za odpowiedzi. Czyli moge liczyc na wasza pomoc? :)
Myslalem nad prostymi i konkretnymi pytaniami, ktore ew. doprowadza do fajnej rozmowy. Nie dosc, ze bede pisal... w sumie o was, to i sie czlowiek czegos dzieki temu nauczy. Dla mnie bardzo fajna sprawa :)

Robie wszystko wolno, ale raczej doprowadzam rzeczy do konca. Musze tylko odpowiednio zaczac projekt, zeby machina ruszyla do przodu.
@Urubamba Moja osoba jest od tej chwili w pełni otwarta na Twą ciekawość i wolę rozwijania projektu. Śmiało pytaj o co tylko chcesz, abyś mógł rozkręcić dany temat. Jestem do Twojej dyspozycji, nie zepsuj tego. ( ͡º ͜ʖ͡º)