Wpis z mikrobloga

Symulacyjna prasówka - tydzień 8/52 []

[ #cfd] Porcja przyjemnych animacji od Xflow [ MOV ]

[ #cfd] "Pretty bubbles in the air.." [ MOV ]

[ #cfd] Symulacja wody przepływającej przez porowate ciało stałe. Lattice-Boltzmann robi robotę. [ MOV ]

[ #ciekawostki] Mobile Virtual Player - sprytne urządzenie dla zawodników rugby [ MOV ]

[ #ciekawostki] Owce, które zachowują się jak płyn [ MOV ]

[ #ciekawostki] Geometryczna interpretacja transformaty Fouriera na przykładzie Dziewczyny z perłą [ GIF ]

[ #fea] Kilka cennych wskazówek dla mniej lub bardziej zaawansowanych Inżynierów zajmujących się symulacjami. Z własnego doświadczenia wiem, że zwłaszcza piąty punkt jest niesamowicie istotny. Posiadanie tytułu naukowowego nie jest równoznaczne z byciem ekspertem w jakiejś dziedzinie. [ ART ]

[ #fea] OPTIS - solver do sprawdzania jak będzie rozchodziło się światło z lampy. Wołam @Migfirefox [ MOV ]

[ #fea] Lista przydatnych linków z Githuba. Znalazłem tam kilka pozycji, o których nie słyszałem wcześniej. Może komuś też się przyda. [ ART ]

[ #inzynieria] Prototyp modułowego samolotu od inżynierów ze Szwajcarii. Mnie jakoś nie przekonują 3 moduły, ale chętnie poznam opinie innych. [ ART ]

[ #mechanika] Rozchodzenie się fali uderzeniowej zarejestrowane w slow-motion [ MOV ]

Zaplusuj, a będziesz wołany następnym razem!

#bogdansymulant #nauka #gruparatowaniapoziomu
  • 12
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (157)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Piter93 @wielkilen @Migfirefox @Vadzior @mackiy @wk26t @ookurasama @gorki_pagorki @TrebuniTutek @czleniu22 @Karbon315 @derylio1 @smatthy @zaczarowanykorzen @kam966 @maniakDVD @wielkiblondyn @qubas89 @cadoda @sith92 @qdt2k @majsterV2 @krzychu3 @MrK933 @Kszyh @Ciostek937 @FWNietzsche @ZajebbcieTrudnyNick @ZegnajPrzyjacielu @swistek1221 @Ololhehe @void @Toxicator69 @Spiszka @
Geometryczna interpretacja transformaty Fouriera na przykładzie Dziewczyny z perłą


@Bogdan191: Wymiata :) Najpierw rysujesz linię (musi bić ciągła), potem wykonujesz IFFT i dostajesz rozmiar tych kółek :-)
W sumie nie wiedziałem jak to jest zrobione - dzięki!


@Bogdan191: To taki "schemat ideowy" a w rzeczywistości to tam będzie trochę więcej zabawy. Przede wszystkim trzeba uwzględnić jakoś tą dźwignię. To nie będzie zwykłe przejście na biegunowy układ współrzędnych tylko jakaś inna transformacja.

Normalnie prezentuje się to w formie jak na obrazku. Dodanie punktu przez który przekształca ruch "amplitudy" jest trywialne, ale dodanie sztywnej odległości jest już trochę trudne (do
Pobierz
źródło: comment_85xGHmVDhCl65jIdjBI4MJegv02mzPeB.gif
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.