Wpis z mikrobloga

Dobra - na start trochę na temat podstaw, czyli motywacji, a dokładniej - motywacji pozytywnej. Czym jest ten rodzaj motywacji? Motywacja pozytywna zakłada, że jeśli robimy coś dobrze, to jesteśmy nagradzani, a jeśli robimy coś źle... to jest to traktowane neutralnie (nie jesteśmy ani karani ani nagradzani). Przeciwieństwem motywacji pozytywnej jest motywacja negatywna - w tym przypadku jeśli zrobimy coś dobrze, to to jest traktowane neutralnie, ALE jeśli zrobimy coś źle, to jesteśmy karani. Przykłady obu motywacji:

MOTYWACJA POZYTYWNA


MOTYWACJA NEGATYWNA


MOTYWACJA POZYTYWNA vs NEGATYWNA


JAK TO SIĘ MA DO NAS?


CO WARTO ZAPAMIĘTAĆ?


PYTANIA DO MIRKÓW I MIRABELEK
Zastanówcie się nad tym:




MATERIAŁY
Polecam książkę M. Seligmana pt. "Optymizmu można się nauczyć"... co prawda nie jest ona aż tak bardzo o motywacji, ale o dialogu wewnętrznym, którego motywacja dotyczy ;)!



#wychodzimyzprzegrywu #motywacja #rozwojosobisty #milionowamotywacja #seligman
  • 56
@thus: fajnie jakbyś zrobił spamlistę. Jest niby "mój wykop", ale ludzie mają tendencję do spamowania tagami... Wpis oczywiście bardzo wartościowy :) Czuj się zmotywowany pozytywnie.
@Simo_Hayha: Fajnie wiedzieć, dzięki. Mam motywację, żeby od czasu do czasu tu pisać :)! Co konkretnie działasz? Ja bym zaproponował ci kupienie zeszytu A4 (lub jaki jeszcze lubisz) i wyrzucenie do niego wszystkich pomysłów na siebie ;). Jak chcesz ode mnie na ten temat mój filmik z yt, to odezwij się w PW (bo inaczej to mnie wykopki zabiją ;P).

@DOgi: Chodzi ci o utworzenie własnego tagu czy o trzymanie