Wpis z mikrobloga

Tak myślałem, ale chciałem się naradzić. Przez ile ćwiczyć tym treningiem FBW? I jakim planem 5x5? Czy po prostu serie rozgrzewkowe 3-4 serie główne po 8-12 powtórzeń?
@Polska4Ever:
@Qbakoz: wybierz jakiś plan. Poćwicz z miesiąc ocen czy i na ile Ci odpowiada. Co byś zmienił itp. Nikt nie zdecyduje za Ciebie co jest najlepsze. Każdy ma swoją opinię.
@Kajetan8: "wybierz jakiś plan." Jakbym sam wybrał to by tego pytania tutaj nie było. Bawimy się w elektrodę? Chodziło mi o plan dla powracających na siłownię. Być może ktoś ostatnio miał podobny problem i będzie chciał się tutaj podzielić swoimi spostrzeżeniami.
@Qbakoz: Jeśli coś tam ćwiczyłeś to wiesz mniej więcej jakie ćwiczenia lubisz wykonywać i w jakim przedziale. Jeśli nie to próbuj różne opcje 3x3 5x5 3x10 3x15. Ważne żebyś lubił to robić bo widzę, że nie jesteś jakoś specjalnie systematyczny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Qbakoz: Jeśli nie chcesz znowu po miesiącu dać sobie spokoju to według mnie powinieneś iść w trening siłowy. Najszybciej zobaczysz efekty, rób same ćwiczenia wielostawowe googluj Stronglifts 5x5 i trzymaj diete + dobry sen.
@easy_tf: Tak się teraz zastanawiam, że chyba z chęcią spróbuję :) Zaraz usiądę do lektury. A sam ile treningów poleciłbyś wykonywać w tygodniu? Czy 4 sesje przy tym trybie nie będzie zbyt wycieńczające? Oczywiście sam skłaniałbym się ku czterem.
@Qbakoz: Szczerze jeśli będziesz robił wszystko poprawnie technicznie z dużym obciążeniem adekwatnym do twojego maksa to przy 3 treningach nie będziesz potrzebował więcej (i nie dasz rady najpewniej ( ͡º ͜ʖ͡º). Masz kogoś kto będzie sprawdzał na bieżąco twoją technikę?
@easy_tf: Tak tutaj przeglądam stronki i patrzę, że wiele osób bazuje tylko na 3 ćwiczeniach. Czy to trochę nie za mało? Czy warto jest dodać np. podciąganie nachwytem, wiosłowanie?
@koniarek: dzięki za stronę, będzie co wysyłać pytającym o plan/diete. Gdyby każdy przed zadaniem pytania przeczytał wszystko co jest tam napisane to pewnie grubo ponad połowa z nich nigdy by się nie pojawiła.
@Qbakoz: 3 ćwiczenia na jednym treningu to dużo. To są naprawdę wyczerpujące całe ciało układy, nie biceps z 4 różnych stron. (póla ćwiczeń jest większa ale na jednym treningu 3-4 wybrane naprawdę wystarczą).
@Qbakoz: proszę mnie do elektrody nie porównywać. ;)

Ja ćwiczę 5x5 stronglifts fajny program ale czasem czegoś brakuje. Jedni Ci poleca to, ktoś inny powie push pull, ktoś inny jeszcze coś. Nie ma jednego najlepsze treningu, wiec jeśli serio nie chcesz sam zdecydować to działaj sl 5x5 i ćwicz. Będzie Ci mało dorzucisz drążek i dipsy.