Wpis z mikrobloga

#technologia #pytaniedoeksperta #laptop #kiciochpyta

Mirki mam pytanie odnośnie laptopa możliwej usterki laptopa. Mam HP nc4400 i sytuacja jest taka iż laptop mówi iż moc zasilacza jest za niska i nie jest w stanie ładować baterii, ale, przetestowałem 3 różne (sprawne zasilacze) i komunikat dalej się pojawia. I teraz pytanie czy jest możliwe iż padł jakiś układ ładowania lub czy jest to wina gniazda? Bo nie chce mi się wierzyć iż nagle 3 zasilacze od tak padły, a na innych laptopach działają.
  • 13
@gasu_kurobikari: nie wiem jak w hp, ale dell w swoich oryginalnych zasilaczach poza linią zasilania (+-), ma jeszcze trzecią do identyfikowania zasilacza. Nie raz mi się przytrafiło, że jakiś syf dostał się do gniazdka i wywaliło mi również podobny komunikat. Więc pytanie, czy dzieje się tak na oryginalnym zasilaczu? Jeśli tak, to można przeczyścić gniazdko, a jak na nie fabrycznym, to może właśnie w hp jest jak w dellu.
@parabambara: @nashein: Ok odpaliłem bez baterii i chodzi. Nie mam drugiej baterii na podmianę w tym momencie. Gniazdo wspomniałem dlatego, iż wczoraj problem zaczął występować, ale gdy poruszyłem gniazdem to zaczynał ładować. Bateria nie wydaje się uszkodzona ponieważ ładowała się bez problemu a i zużycie jest znikome.