Wpis z mikrobloga

Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych, czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli. Przeciętny polak nie chce kurnika w Polsce powiatowej, on ogląda MTV Cribbs, Dorote Szelogowską na TTV, wie jak mieszka Zenek Martuniuk, gwiazdy i influencerzy, dla siebie chce tego samego xD

1. Projekt? Obowiazkowo 200m z Archonu, z balkonami, tarasami z piaskowca, i kukawkami na dachu zwiekszajacymi koszt budowy o 200k zlotych. XD
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!
4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD
5. Przy wejsciu, furtka z domofonem, skrytka dla kuriera, dodatkowy, zadaszony schowek z kubłami na smieci, jakby nie można bylo ich trzymac gdzies za domem kolo garazu. XD
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD
7. To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD

Hejterzy zaraz powiedzą "a bo dupe ci sciska", nieprawda, mam juz swoja chałupę a ich jest mi w wiekszości seryjnie szkoda. Porwali sie z motyką na słońce, kredytu starczyło na SSZ, aby w ogóle wejść trzeba jeszcze włożyć drugie tyle, a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki z Pepco xD

I tak gonią za niedoścignionym, dlubią latami w środku, nawet nie zdajac sobie sprawy jak ulatuje im życie. Zamiast mieszkać minimalistycznie, pakują hajs w beton, trawniki i elewacje, które po dwóch latach i tak pokryje grzyb i mech, bo natura zawsze upomni sie o swoje. Nawet jesli z małą pomocą tesciów uda sie osiągnąc stan pod klucz, to po 5, 10 i 15 latach wszystko to na co wydali tak kolosalne pieniadze bedzie juz trzeba remontowac, modernizowac i wymieniac. I od nowa, Polska ludowa, jeden kredycik spłacony, trzeba wziąć następny XD

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpodludzi #polskiedomy #przemysleniazdupy
daeun - Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budu...

źródło: AdobeStock_298727268-scaled

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@Variv: Tak wiem, ale chodzi o to, że go nie było stać na zbudowanie takiego domu, ale chciał się pokazać, że będzie miał najwyższy w okolicy. Wokoło stoją domy z jedną kondygnacją.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@PlatynowyBazant ale pasowalo my tez zamontowac jakies rolety na pilota, najlepiej antywlamaniowe, co by nikt nie wybił młoteczkiem szybki i nie ukradł termomixa! XD
  • Odpowiedz
@Pawelkolega

@daeun: ale widocznie ich stać i dadzą zarobić i dzięki nim wzrośnie Polska gospodarka i dają pracę. A jak ktoś tanio buduje dom, to komu da zarobić? nikomu


Co? Jak nie wyda pieniądze na budowlańca, to wyda na coś innego i da zrobić komuś innemu.
  • Odpowiedz
@daeun: Prawda jest taka, że ludzie nie mają zielonego pojęcia o architekturze i budownictwie. Często nie chcą być wyciągani z błogiej nieświadomości, często swoje zdanie opierają na tym co widzieli lub usłyszeli od osób postronnych nie mających zielonego pojęcia o temacie (np. od Ciebie).

1. Projekty gotowe są tanie, ładnie się prezentują, a koszty zawsze są odpowiednio zaniżone. Skutkuje to tym, że osoba, która zaczyna budowę nie ma zielonego pojęcia na
  • Odpowiedz
@salcefrytki: kuzynka takie okno miała, przez 2 lata gwarancji średnio co 3 miesiące przyjeżdżał koleś regulować bo się nie domykało i trzeba dociskać, a miało mieć łatwe zamykanie.

Po gwarancji dzwonili chyba że 3 razy i za każdym razem facet wziął 200 zł za przyjazd i nic nie pomogło, powiedział im za to że wszystkie te okna tak mają po czasie.
Okno kosztowało 17k w 2009 roku, tyle co cała reszta.
  • Odpowiedz
Dom z podpiwniczeniem,


@dominowiak: Bardziej miałem na myśli podpiwniczenie jako poziom "zero", które jest pierwsze wykańczane i ludzie w nim mieszkają pół życia. Podpiwniczenie jako pomieszczenia gospodarcze przy skośnie spadającej działce, jest dobrym rozwiązaniem, na płaskim wolałbym normalną piwnicę wkopaną w głąb ziemi.
Następnym błędem jest wyniesienie wszystkiego na piętro - na dole tylko kuchnio salon i biegaj po tych schodach po każdą pierdołę.
Tak jak napisałem wcześniej, do tego się
  • Odpowiedz
@wooster: moze, jakis Vallox czy cos takiego, kiedys cala instalacja byla za 15k. No ale mlodzi, z wielkich miast, sypia kasa to po co utrzymywac ceny? Koszt reku nie ma uzasadnienia vs kocioł. A mamy ponad 15 lat odkad ludzie kupuja reku. Nie czas na nizsze ceny pudla z 2 wentylatorami i wymiennikiem "ze slomek"?
  • Odpowiedz
@marsjanin2012 można kupić taniej. Ja jednostkę kupiłem za 9,6k. No ale dolicz do tego rury i inne pierdoły i trochę jednak wydzie. Montaż we własnym zakresie. Póki co 22k wydane na rekuperację.
  • Odpowiedz
I tak Jak zbudujesz o 50m mniejszy dom to wcale jakiś mocno mniej nie zapłacisz. Koszty sie tak nie skalują.


@Variv: #!$%@? jak się nie skalują? Co ty #!$%@?? Dom choć jeden zbudowałeś? Dom 200 a 150 m to kolosalna różnica w cenie, dla parterówki (modne ostatnio i wcale nie są to tylko domy <120 m2) to po prostu przepaść cenowa. Wyliczyłem średni koszt dla swojej budowy to mi wyszło, że
  • Odpowiedz
@daeun: xDDD

Nie rozumiem dlaczego ludzie bóldupią jak ktoś ma dom 200m2.

mam 250-300m2 razem z antresolą, ale zrobiłem sobie warsztat bilard i garaż do dłubania, biuro a salon mam jak w kościele - dlaczgo ? bo #!$%@? dom ma być do tego by odpoczywać a nie życ jak w #!$%@? klitce, kurniku i myśleć olaboga jak ciasno albo słuchać jak sąsiad pierdzi. Dodatkowo chcę mieć oddzielną spiżarnie (mimo, że mnie
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@preseed42 nie wiem czy wiesz, ale pojemniki na smieci mają klapy i można je zamknąc xD skórkom po bananach i plastikowym butelkom nic sie nie stanie jesli nie bedą zadaszone i spędzą noc pod gołym niebem. Xd W blokach też są wiaty smietnikowe, ale zbiorcze, jaki jest sens stawiac takie przybudówki tylko dla siebie? XD
  • Odpowiedz
zwiekszajacymi koszt budowy o 200k


@daeun: biedak skisl bo dla niego 200k to niewyobrazalne pieniadze.

Piekny bejt idealnie oddajacy stan umyslu biedaka.
  • Odpowiedz
@daeun: butelkom i owszem, ale śmieciarze w stosunku do domów jednorodzinnych to święte krowy i potrafią się #!$%@?ć do ciebie, że buteleczki mokre albo klapa #!$%@? to i deszcz Ci napada do środka.

Jak pojemniki wystawisz to przyjdzie ci straz miejska powie ze chodnik zastawiasz i mandat

dlatego jest taka moda i takie #!$%@?

a pojemniki na paczki dla kuriera, co lepsze pojemnik na paczki dla kuriera czy paczki #!$%@?ęte w
  • Odpowiedz
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD


@daeun: Zapomniałeś dodać info o ANTRESOLACH xd

4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD


@daeun: Sory ale w płotach
  • Odpowiedz
Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych,

@daeun: Nie wywnioskujesz tego z samego dziennika budowy chyba, że masz na myśli te "internetowe", gdzie każdy się chwali co sobie i jak obecnie buduje.

czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli.

Bo ma być ładnie i nowocześnie. #!$%@?, że niepraktycznie. Budując dom możesz sobie
  • Odpowiedz
Dolicz sobie pokoje na biura, siłownię , kino domowe


@worekcementu: XDDDD Widać od razu robactwo co wylazło z bloku i musi leczyć urazy psychiczne po spaniu 30 lat ze starym w jednym pokoju XD
  • Odpowiedz
@projektant_doktorant no ok ale tu jest właśnie problem tego wpisu. Gość pisze jakby był jakimś guru i tylko on ma rację. Dla Ciebie głupota jest ten basen w ogródku a ja uwielbiam pływać i uważam że dodatkowe 200k przy budowie domu to akceptowalny koszt za to żebym z rana wstał i popływał sobie godzinę , na same dojazdy do aquaparku przez te 10 lat stracisz kilka miesięcy życia. Ludzie są różni i
  • Odpowiedz
@daeun: jakbym #!$%@? przeczytał zyciorys swojej ciotki i wujka xD`
przez 15 lat budowali dom z oszczednosci bez kredytu, gdy sie udalo dorosłe dzieci wyjechały juz w swiat i teraz dwójka starszych ludzi siedzi w chalupie 200 metrow i nie maja sily na robienie dookola tej domu (cale zycie w bloku mieszkali) xD

a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki
  • Odpowiedz