Wpis z mikrobloga

Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych, czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli. Przeciętny polak nie chce kurnika w Polsce powiatowej, on ogląda MTV Cribbs, Dorote Szelogowską na TTV, wie jak mieszka Zenek Martuniuk, gwiazdy i influencerzy, dla siebie chce tego samego xD

1. Projekt? Obowiazkowo 200m z Archonu, z balkonami, tarasami z piaskowca, i kukawkami na dachu zwiekszajacymi koszt budowy o 200k zlotych. XD
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!
4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD
5. Przy wejsciu, furtka z domofonem, skrytka dla kuriera, dodatkowy, zadaszony schowek z kubłami na smieci, jakby nie można bylo ich trzymac gdzies za domem kolo garazu. XD
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD
7. To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD

Hejterzy zaraz powiedzą "a bo dupe ci sciska", nieprawda, mam juz swoja chałupę a ich jest mi w wiekszości seryjnie szkoda. Porwali sie z motyką na słońce, kredytu starczyło na SSZ, aby w ogóle wejść trzeba jeszcze włożyć drugie tyle, a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki z Pepco xD

I tak gonią za niedoścignionym, dlubią latami w środku, nawet nie zdajac sobie sprawy jak ulatuje im życie. Zamiast mieszkać minimalistycznie, pakują hajs w beton, trawniki i elewacje, które po dwóch latach i tak pokryje grzyb i mech, bo natura zawsze upomni sie o swoje. Nawet jesli z małą pomocą tesciów uda sie osiągnąc stan pod klucz, to po 5, 10 i 15 latach wszystko to na co wydali tak kolosalne pieniadze bedzie juz trzeba remontowac, modernizowac i wymieniac. I od nowa, Polska ludowa, jeden kredycik spłacony, trzeba wziąć następny XD

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpodludzi #polskiedomy #przemysleniazdupy
daeun - Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budu...

źródło: AdobeStock_298727268-scaled

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
@daeun: polskie zastaw się a postaw się , duża chałupe ciężko dogrzać i generuje duże koszta
To wynika z kompleksów narodowych i strachu że ktoś pomyśli że jak mieszka skromniej to biedak
  • Odpowiedz
@daeun: To jest standard od zawsze. Obejrzyj okoliczne niedokończone i niszczejące już budynki. Praktycznie wszystkie łączy to, że mają milion udziwnień albo absurdalne rozmiary.
  • Odpowiedz
@daeun mam wrażenie, że częściowo to wynika też z tego, że ponieważ wydają tak czy inaczej ogromne kwoty to chcą żeby dom był "wymarzony" a nie żeby był po prostu domem.
Trochę na zasadzie jak dziewczyna kupuje jeansy i szuka promocji bo 200 zł to się wydaje "zbyt dużo na co dzień" (kupowanie dla funkcji) ale kupując sukienkę na super okazje nagle przestaje mieć dla niej znaczenie czy kosztuje 200 zł czy
  • Odpowiedz
@daeun: Dopowiem. Dom z podpiwniczeniem, piętrowy, a zajmowane są dwa pomieszczenia lub mieszkają w podpiwniczeniu, gdyż tylko to jest wykończone. Inna wersja cała chałupa zagracona czym popadnie większość czasu spędzona w kuchni, ale salon 40m2 musi być.
Gdy człowiek trochę pożyje, pomieszka w różnych miejscach, dochodzi do wniosku, że wcale tak wiele miejsca nie potrzeba.
Do tego się dorasta.
  • Odpowiedz
@daeun: akurat skończą dłubać na emeryturze i zostaną w wielkim, pustym, niedogrzanym domu, a później dzieciaki będą się zastanawiać, co z tym gunwem zrobić, bo realna wartość rynkowa sprawi im mocny dysonans poznawczy
  • Odpowiedz
@GomiGomi: tak, że wakacje kredytowe to dla Polaka jedyna szansa na wakacje XD 30 lat żyją jak najgorsze robaki na emigracji, jedząc gówno, wakacje widząc na pocztówce, popsute AGD albo ząb gówniaka oznacza wyrwę w budżecie, którą trzeba łatać kredytem, ale żyją w takim domu #!$%@?, że wszyscy sąsiedzi zazdroszczą.
  • Odpowiedz
@daeun odpisuje na bejta ale co tam. To że masz mentalność robaka Polaka który żył całe życie w 30 m2 z 4 osobowa rodzina nie znaczy że inni nie chcą żyć inaczej. Przecież nawet to 200m2 to nie jest jakaś nie wiadomo jaka powierzchnia zwłaszcza przy rodzinie 5 osobowej. Dolicz sobie pokoje na biura, siłownię , kino domowe, z jeden gościnny i wcale Ci dużo miejsca nie zostanie. Jak żyłeś całe życie
  • Odpowiedz
via Android
  • 38
@the_good_guy takie chalupy juz stoją u nas na wsi. Dwa piętra z poddaszem, dzieci im pouciekały do miasta i siedzą na wynajmie bo matka z ojcem sie porozpijali na starość i syn nie mógł już na to patrzeć. XD

Ja juz sie w zyciu jednego nauczyłem. Najgorsze co możesz zrobić samemu sobie to wmówić że masz nad czymś jakąkolwiek kontrole. Ojcostwo takze brutalnie zrewidowało moje wyobrażenia. Nigdy nie wiesz co Cie w
  • Odpowiedz
  • 32
@daeun @worekcementu @Przegrywek123 @the_good_guy @WielkiPowrut88 @GomiGomi @Szr1h @powsinogaszszlaja

A to racja. Ja sam kiedyś mieszkałem w domu jednorodzinnym i na razie mi się tam nie spieszy. Ale pamiętam że właśnie ogrzanie chałupy to nie jest taki prosty temat.

Ale też co widzę że jak kiedyś się udawało 2-3 pietra. Tak potem na starość ludzie i tak starają się korzystać tylko z jednej kondygnacji bo już zdrowie w pewnym wieku nie pozwala lazic
  • Odpowiedz
Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła


@daeun: a to jakie ogrzewanie proponujesz do nowobudowanego domu? Tylko takie, żeby za 5 lat nie trzebaa było obowiązkowo wymieniać, bo się przepisy zmieniły.
  • Odpowiedz