Wpis z mikrobloga

Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budują się PONAD STAN z wykorzystaniem technologii zupełnie im niepotrzebnych, czesto nawet nie zdając sobie sprawy w jakie gó*** sie wpieprzyli. Przeciętny polak nie chce kurnika w Polsce powiatowej, on ogląda MTV Cribbs, Dorote Szelogowską na TTV, wie jak mieszka Zenek Martuniuk, gwiazdy i influencerzy, dla siebie chce tego samego xD

1. Projekt? Obowiazkowo 200m z Archonu, z balkonami, tarasami z piaskowca, i kukawkami na dachu zwiekszajacymi koszt budowy o 200k zlotych. XD
2. Okna, obowiązkowo 6 metrowe HS'y na szynie aby sąsiadom z naprzeciwka pękały dupska, bo przecież biale plastiki z Aluplastu to wstyd. Ewentualnie dom typu stodoła i przeszklony cały szczyt, którego umycie trzeba zlecać zewnetrznej firmie xD
3. Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!
4. Ogrodzenia - typowe dla chamów, betonowe murowe słupki, podmurówka z czapą, przęsła ze stali dekoracyjnej, rozsuwna brama 7 metrów xD
5. Przy wejsciu, furtka z domofonem, skrytka dla kuriera, dodatkowy, zadaszony schowek z kubłami na smieci, jakby nie można bylo ich trzymac gdzies za domem kolo garazu. XD
6. Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD
7. To nic że obory i stodoły stawiane na glinie przez naszych dziadków mają już po sto lat, cała inwestycja musi być poprzedzona jakimis badaniami geologicznymi, mierzeniem poziomu lustra wody i wymianą gruntu, tak przeczytali w "Muratorze" i tak ma być xD

Hejterzy zaraz powiedzą "a bo dupe ci sciska", nieprawda, mam juz swoja chałupę a ich jest mi w wiekszości seryjnie szkoda. Porwali sie z motyką na słońce, kredytu starczyło na SSZ, aby w ogóle wejść trzeba jeszcze włożyć drugie tyle, a nad głową żona truje dupe i pyta czy może już zacząć kupować paprotki z Brico i obrazki z Pepco xD

I tak gonią za niedoścignionym, dlubią latami w środku, nawet nie zdajac sobie sprawy jak ulatuje im życie. Zamiast mieszkać minimalistycznie, pakują hajs w beton, trawniki i elewacje, które po dwóch latach i tak pokryje grzyb i mech, bo natura zawsze upomni sie o swoje. Nawet jesli z małą pomocą tesciów uda sie osiągnąc stan pod klucz, to po 5, 10 i 15 latach wszystko to na co wydali tak kolosalne pieniadze bedzie juz trzeba remontowac, modernizowac i wymieniac. I od nowa, Polska ludowa, jeden kredycik spłacony, trzeba wziąć następny XD

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpodludzi #polskiedomy #przemysleniazdupy
daeun - Śledzę wiele dzienników budowy i wszystkie łączy jedno i to samo. Polacy budu...

źródło: AdobeStock_298727268-scaled

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • 18
@daeun Fajną masz mentalność, taką typowo januszową...jak ktoś robi coś inaczej niż ty, to jest frajerem i idiotą... tylko ty masz rację...
  • Odpowiedz
  • 13
@dominowiak będą Ci spamować ze gaz, ale prawda jest taka że UE już gaz skreśliła i nawet jakby w hurcie był tani, to dojebia podatków, opłat że to będzie bardzo nieopłacalne. Więc pompa ciepła, ale to też jest drogie, wybór między dżuma a cholerą.
  • Odpowiedz
A najbardziej kisne z tych co mają dzieci 14-15lat. Budują super pokoje dla dzieciaków zanim ten dom powstanie dzieciaki podrosną i jadą na studia


@Milo900: mam znajomych, którzy postawili dom w ostatnich latach. M.in. fajny pokoik dla córki. Ale że dom w polu, a szkoła, dodatkowe zajęcia i znajomi w mieście - córka praktycznie mieszka u dziadków ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 26
@the_good_guy a to już w ogóle inna bajka. Patrzą że ładnie zielono, ładne działaczki "patrz Mareczek tylko 25 minut od miasta autkiem hehe, będzie dobrze". Ale się potem okazuje że coraz więcej działek pobudowanych w oddali deweloper robi szeregowce , infrastruktura komunikacyjna leży bo miasto / wieś nie ma tam pieniędzy żeby ładować kasę i po 2-5 latach z 25 minut robi się godzinka w jedną stronę.

A dzieciaka trzymać i kisić
  • Odpowiedz
@daeun: jest jakiś fajny poradniczek, jak zabrać się za budowe w miarę małego domu (pewnie koło 80 użytkowej), żeby wyszło to spoko finansowo. Oglądam ostatnio sobie działki i tak zastanawiam się co ja tam w zasadzie chce zbudować.

Myślałem np. o czymś takim, będzie spoko?
https://www.tooba.pl/projekt-domu-Romek-TRD-174?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt3h67NjatfA3KD9CmL5ZnIceTd4iIC5SyC4pZ9Xl1j4crrTpwr2_5xoCUtkQAvD_BwE
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras ale tego bym nie negował, bo może ludzie wolą zrobić coś raz a porządnie a wiadomo że budowa czegokolwiek zabiera więcej kasy niż na to przeznaczone było, a to że potem się oszczędza na innych wydatkach to tego bym nie obsmiewal bo to normalne przy tych kosztach
  • Odpowiedz
Ogrzewanie, no tutaj nie bedzie zaskoczenia, Panisko musi mieć pompe ciepła, po 6 godzinach niewolniczej pracy w korpo, taki mezczyzna jest tak zmeczony że nie ma czasu przejść się do kotlowni. XD


@daeun: O to to się czepiaj faszystów ekologicznych z ue
  • Odpowiedz
@daeun: tak jak ogółem masz pewnie rację, tak no w punkcie 6 to nie dziwie się, że dzisiaj nikomu się nie chce chodzić z węglem i palić w piecu żeby mieć ciepło w domu xD (chyba że nie o to chodziło, to przepraszam)
  • Odpowiedz
@daeun:

1. projekty indywidualne pozwalają dużo zaoszczędzić wbrew pozorom
2. okna są drogie w ogóle, ponadto dobre aluminiowe redukują straty ciepła
3. wiśniowski to guwno, jak już to Hormann jest lepszy & droższy (choć tu w jednym przyznaje racje, sam nie jestem fanem wielkich garaży o metrażu m3 w bloku)
4. ogrodzenie jak ogrodzenie kwestia gustu
5. akurat osobny ganek dla śmieci jest po prostu estetyczny
6. beki z pompy ciepła
  • Odpowiedz
@daeun: ja u młodych ludzi obserwuje coś wprost przeciwnego do tego co piszesz. Młodzi widzą że domy rodziców budowlane w latach 90 po dziś dzień nie są nawet ocieplone nie wspominając o tym, że 2 piętro nigdy nie wyremontowane, więc sami chcą czegoś ekonomicznego ale na tyle by było wystarczające dla rodziny 2+1 bądź 2+2.
  • Odpowiedz
Brama garażowa, obowiazkowo podwójna, szeroka, od Wisniowskiego. I ch*j że bedą tam parkowac 15 letnie gruzy bo na inne ich nie stać, musi byc nowoczesnie i z przepychem!


@daeun: To garaż jest dla nowych samochodów? O kiedy? Jak jeździsz nowoczesną gównomotoryzacją w leasingu, to po co marnować czas na wprowadzanie tego do garażu? Jak grzebiesz sam w samochodach, odrestaurowujesz, motasz, to wtedy jest garaż potrzebny. No chyba że się boisz że
  • Odpowiedz
via Android
  • 15
@D00D00 wystarczy kierowac sie zdrowym rozsadkiem. Bryła jak najbardziej prosta. Dwuspad i po dwa okna w szczycie. Zadnych balkonow i tarasow, plytki i tak po 5 latach poodpadają, zamiast tego lepiej zrobic lane skosy. Postawisz bunkier ktorego zadna trąba nie zerwie. Po co garaz w bryle domu, jak mozna z boku zaszalować 35m2 plyty i zamowic blaszaka za 8k,albo z tej grubszej ocieplanej plyty. Teraz sa piekne imitujace drewniane domki ogrodowe. Ogrodzenie?
  • Odpowiedz
Dom z podpiwniczeniem,


@powsinogaszszlaja: rodzice mają niewielki dom pod miastem, piwniczka robi robotę, nie wyobrażam sobie unkcjonowania tam bez niej. W jednym pomieszczeniu jest kotłownia, w drugim spiżarnia + miejsce na różne rzeczy, które w zimie muszą być schowane przed mrozem (narzędzia, środki ochrony roślin, nawozy itp).
Ja planuję sobie w najbliższych latach budowę małego domu (o pow zabudowy poniżej 90m) i poważnie myślę o podpiwniczeniu.
  • Odpowiedz
@daeun: Duże okna - mają sens jak się z nich korzysta. Na przykład dają ładny widok z salonu i są używane żeby łapać światło słoneczne i przy okazji dogrzewać budynek. Ludzie często źle projektują położenie takich okien. Widziałem jak był budowany dom jednorodzinny z olbrzymim narożnym oknem. W sumie spoko, ale okno było skierowane wprost na rondo. Wtedy pomyślałem sobie że każdy, przejeżdżający, kierowca będzie widział co się tam w salonie
  • Odpowiedz
@daeun: Z jednej strony post w stylu żale frustrata, z drugiej faktycznie chyba każdy widzi na około tych Polaków goniących w stresie i przepracowaniu za w sumie niewiadomo czym.
  • Odpowiedz