Wpis z mikrobloga

@pyroxar: Miałem dokładnie to samo i poszedłem do fizjo. Okazało się, że źle siedzę a intensywne treningi oraz redukacja uwydatniły ten problem na tyle, że pojawił się ból w kolanie.

Często siedziałem zakładając nogę na nogę, ale prawie zawsze prawą na lewą, to sprawia, że osłabia się prawy pośladek, a prawy pośladek jest odpowiedzialny za stabilizację lewej nogi, skoro pośladek kiepsko pełnił tą funkcję to musiały to robić mięśnie lewej nogi,
  • Odpowiedz
@pyroxar: polecam kanał the kneesovertoesguy - większość jego contentu obraca sie wokół kolan i ich naprawy.

Jak masz na siłce sleda to baaardzo polecam reverse sled dragi (chodząc do tyłu, to ważne właśnie) - u mnie mega pomogły na bóle kolan.

Poza tym fajnie zrobić sobie jakieś testy na rotacje zewnętrzną i wewnętrzna w biodrze - wpisz sobie hip internal rotation test etc. i sprawdź.
  • Odpowiedz
@pyroxar: Rób na jedną nogę te ćwiczenia i zobacz, którą stronę masz słabszą i się na niej skup.

Akurat przed chwilą właśnie szukałem jakiegoś zestawu ćwiczeń pod krzywą miednicę, która może być też przyczyną bólu kolana, ze względu na większe obciążenie na jednej stronie i natrafiłem na to https://www.posturedirect.com/lateral-pelvic-tilt/
Dobrze wytłumaczone, u mnie zgadza się wszystko. Instrukcje prawdopodobnie na tę samą stronę, którą ty masz osłabioną, bo u mnie też lewe
  • Odpowiedz