Wpis z mikrobloga

Witam, czy kreatyna w prochu np. monohydrat z KFD i gainer Mutant Mass mogą mieć negatywny wpływ na próchnicę zębów? Szukam jakie produkty mi szkodzą, bo słodycze już dawno odstawiłem, a ubytków niestety przybywa od kontroli do kontroli;/


@Niepokon4ny: zakwaszony organizm, za mało warzyw, niewłaściwa dieta + zacznij myć zeby 20 minut po każdym posiłku i nie podjadaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1: A jak zakwaszenie organizmu wpływa na zęby? Intryguje mnie to. Można coś więcej na ten temat?
A zęby nie wystarczy myć tylko rano i wieczorem i nie popadać w paranoję? :)
  • Odpowiedz
@Niepokon4ny: zacznij nitkować codziennie. Nie dziwne, że robią Ci się ubytki jak nie oczyszczasz codziennie dwóch powierzchni zęba.

Niskie pH w jamie ustnej powoduje demineralizację zębów. Dlateg kwaśne produkty spożywcze mają jeszcze gorszy wpływ na zęby, szczególnie gdy są słodkie.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Z

zakwaszenie organizmu powoduje ( jedzac duże ilości cukrów), że ten stara sie bilansować odczyn i w długim terminie ciągnie wapń z kości w tym z zębów oraz postepuje demineralizacja zębów.

@SkrytyZolw: myję zęby rano i wieczorem szczoteczką elektryczną. Co 2-3 dni nitkowanie. Płynów nie używam wcale. Zdjęcie rtg raz na rok mam robione.

@Niepokon4ny: to nie ma znaczenia jaką szczoteczką i czy 2 razy dziennie. Myjesz po
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: To co najbardziej mnie nurtuje: czy zęby „wytrzymają” bez mycia ich po każdym posiłku, a jedynie rano i wieczorem? Nie popadajmy już w paranoję z myciem 4 razy dziennie…
Druga sprawa. Mam stłoczone zęby. Czy po wyprostowaniu je aparatem ułatwi się higiena chociażby przez to, że płyn do płukania będzie miał łatwiej wniknąć w przestrzenie międzyzębowe?
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: nie, zakwaszenie organizmu nie "wyciąga" wapnia z zębów.


@SkrytyZolw: Bo nie o zeby chodzi tylko o cały organizm. Tzn podkrada wapń który by tam normalnie poszedł, a idzie na balansowanie PH. Upraszczając "wyciąga". Działanie miejscowe jest od zewnątrz. Działanie odżywcze, od wewnątrz.
  • Odpowiedz
@Skeggjald: Faktycznie zaobserwowano, że u osób z niedoborem wit. D wyrownanie jej poziomu poprawiało stan uzębienia, ale nigdy samodzielnie. Raczej zmieniłaś coś jeszcze, bo niedobor wit. D ma kluczowe znaczenie w trakcie rozwoju zębów, czyli do 1 r.z. (ósemki do 6-7). Potem wszystkie ośrodki wzrostowe zanikają i nic "ze środka" nie wpływa na zęby. Tylko czynniki działające na zęby z zewnątrz mogą je na tym etapie uszkadzać.
Nie do końca wiadomo
  • Odpowiedz