Wpis z mikrobloga

Korzystając z kalkulatora nowego programu kredytowego stworzonego przez @marcpol obliczyłem warunki kredytu dla siebie:

Warunki obliczeń:
- 1 osoba
- średnie zarobki w zeszłym roku: 6566 zł netto
- metraż - ok. 55m2
- cena - od 600 000 do 700 000 zł
- miasto - Wrocław
- okres kredytowania - 30 lat
- wkład własny - 0 zł

Niedawno skończyłem studia i dostałem lepszą posadę w IT. Przy aktualnych zarobkach, które wynoszą 10k na rękę i to nie przez cały rok bo łapię się w drugi próg, ciężko mi sobie wyobrazić spłacanie kredytu wynoszącego ponad połowę mojej wypłaty. Gdzie trzeba jeszcze liczyć kasę na remont, media i czynsz. A mieszkanie chciałbym wziąć trochę większe z myślą o rodzinie w przyszłości.

Jak to ma być ten start to ja nie chcę znać końca.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt #kredyt0procent #finanse #banki #kredyty #mieszkaniedeweloperskie #kredytnastart
Endoo - Korzystając z kalkulatora nowego programu kredytowego stworzonego przez @marc...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-14 o 15.15.04

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Przy aktualnych zarobkach, które wynoszą 10k na rękę i to nie przez cały rok bo łapię się w drugi próg, ciężko mi sobie wyobrazić spłacanie kredytu wynoszącego ponad połowę mojej wypłaty.


@Endoo: też ostatnio mnie w robocie się pytali, czemu nie kupię sobie chałupy gdzieś bliżej roboty, tylko co dzień dojeżdżam 50 km w jedną stronę. Powiedziałem, że nie mam zamiaru oddawać połowy wypłaty na hipotekę ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Tiab: nie chodziło o dowalenie, bo to nawet nie było moim zamiarem. Chciałem im tylko uświadomić, że ceny w okolicy odleciały w kosmos, bo oni nie śledzą ich.
  • Odpowiedz
10k na rękę i to nie przez cały rok bo łapię się w drugi próg, ciężko mi sobie wyobrazić spłacanie kredytu wynoszącego ponad połowę mojej wypłaty. Gdzie trzeba jeszcze liczyć kasę na remont, media i czynsz. A mieszkanie chciałbym wziąć trochę większe z myślą o rodzinie w przyszłości.


@Endoo: twoja zdolność to coś w okolicy ~450k. Także hola hola z tymi 55m2 musisz patrzeć bliżej 35-40m2.
  • Odpowiedz
Jak to ma być ten start to ja nie chcę znać końca.


@Endoo: Program jest po to żeby ludzie brali małżeństwa. Bo nic tak nie łączy jak wspólny kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@acpiorundc: gadałem z doradcą, na szybko wyliczył mi zdolność 600-700 tys., nie weryfikowałem tego, rozmowa też była póki co wstępna żeby sie rozeznać, stąd takie liczby
  • Odpowiedz