Wpis z mikrobloga

Biegacze jakim cudem macie tyle energii na poranne bieganie? U mnie kazdy bieg rano zamienia sie w katorge. Mialem w planach easy run 7km w tempie 6:50, tetno jakies 140, no taki lekki bieg, wieczorem na luzie i bez problemu do zrobienia. Teraz wyszło tempo 7:00, ciezko wolniej biec i tętno srednie 167, takie budowanie spokojnej bazy wyszło. Za każdym razem tak jest. Juz na 1km tętno wysokie, nogi ciezkie i sztywne. Przed snem wypiłem elektrolity, rano też, zjadłem o 7 dwie bułki z dżemem, 20min przed biegiem troche izo. Wybiegłem o 7:50. Mam bieg 19 maja na 10km, cel 57min ale że to jest o 9 rano, to sie zastanawiam czy to ma w ogole sens.
#bieganie
  • 10
  • Odpowiedz
@Leonvina: latem jest dużo biegów wieczornych/nocnych

Rano mocna kawa + lekkie śniadanie i godzinę później bieg. Jeśli chcesz biegać zaraz po wstaniu to tylko szybka kawa, łyżka miodu i pół banana. Czasami piję też cytrulinę jak nie zapomnę.
  • Odpowiedz
1. Dobry sen
2. Bieganie rano (trening) bez śniadania. Jak ze śniadaniem to min po 2 godzinach.
3. Przyzwyczajenie
4. Ja rano nic nie jem, jestem lżejszy nieociężały ale też idę biegać około 30 - 60 minut po przebudzeniu.
  • Odpowiedz
@Leonvina: nigdy takich spadkow mocy nie mialem, najgorsze w bieganiu na czczo jest ssanie w zoladku po paru km. Ja czesto jem zaraz przed jakiegos banana, jablko czy garsc orzechow i jest lepiej. Raczej nie ma innej opcji niz probowac dalej. Moze sprobuj sie pobudzic bezposrednio po wstaniu, jakies pompki czy przysiady
  • Odpowiedz
  • 0
@Leonvina mi się najlepiej biega rano, jakąś godzinę po przebudzeniu i lekkim śniadaniu. jestem wtedy wypoczęta po dobrym spanku. Może to kwestia tego, że się nie wysypiasz albo nie jesteś zregenerowany po poprzednim dniu?
  • Odpowiedz